ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kłopotów Elektrobudowy ciąg dalszy
26.03.2020r. 08:47

Syndyk zarządzający masą upadłością Elektrobudowy poinformował, że do spółki dotarły wezwania do zapłaty kar umownych w związku z jedną z realizowanych inwestycji sieciowych.

Syndyk poinformował, ze spółka otrzymała od Enei Operator, datowane na dzień 23 marca 2020 roku, noty księgowe z wezwaniami do zapłaty łącznej kwoty w wysokości ok. 15,5 mln zł z tytułu naliczenia kar umownych wynikających z zadań inwestycyjnych realizowanych przez Elektrobudowę na rzecz Enei Operator.

Syndyk wyjaśnia, że najwyższa nota obciążeniowa, na kwotę ok. 13,2 mln zł jest związana z realizacją przez Elektrobudowę kontraktu pn: "Budowa GPZ Krobia wraz z dwutorową linią zasilającą" za który ustalono wynagrodzenie netto w kwocie 14,6 mln zł. Z informacji syndyka wynika, że zaawansowanie praca prac na tym kontrakcie, na dzień 25 marca 2019 r. wynosi 99,9 proc. a spółka jest na etapie uzyskania pozyskania pozwolenia na użytkowanie.
Przypominamy, że Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy 24 marca 2020 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Refleksja 26.03.2020r. 17:46
Tak musiało się skończyć. Oferty na aukcjach poniżej kosztów i rolowanie strat w celu kupowania czasu kadrze... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 27-03-2020r. 07:54 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE