ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

LG Chem z kredytem od EBI na rozbudowę zakładu produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych
26.03.2020r. 10:25

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt w wysokości 480 mln euro na budowaną pod Wrocławiem przez LG Chem fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał umowę na kredyt w wysokości 480 mln euro z LG Chem Wrocław Energy - polską spółką zależną grupy LG Chem, założoną w związku z budową zakładu produkcji akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych.

Finansowanie EBI pokryje około jednej trzeciej całkowitych kosztów projektu, szacowanych na 1,5 mld EUR. Reszta finansowania ma pochodzić ze środków własnych firmy oraz z innych źródeł.

Projekt, który uzyskał finansowanie z EBI, stanowi kontynuację działań związanych z budową zakładów produkcyjnych w tej samej lokalizacji i obejmuje kilka nowych elementów, w tym w pełni inteligentną fabrykę z kilkoma innowacyjnymi technologiami umożliwiającymi produkcję baterii nowej generacji, co ma znacznie poprawi gęstość energii akumulatorów.
Zakład budowany w ramach projektu wspieranego przez EBI ma rocznie produkować akumulatory o pojemności 35 GWh, co pozwoli na zasilenie ponad 500 tys. samochodów elektrycznych rocznie.

Realizacja inwestycji zwiększy łączne moce produkcyjne zakładów LG Chem do ok. 65 GWh rocznie, dzięki czemu zlokalizowany w Polsce zakład stanie się jedną z największych na świecie fabryk produkujących ogniwa litowo-jonowe. W fabryce LG Chem pod Wrocławiem ma powstać ponad 1,8 tys. nowych miejsc pracy, przez co do końca 2022 r. całkowite zatrudnienie wzrośnie tam do ponad 6 tys. etatów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE