ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja potrzebuje znacznych środków żeby ustabilizować gospodarkę dotkniętą niskimi cenami ropy
26.03.2020r. 11:46

Aby ustabilizować rosyjską gospodarkę, dotkniętą niskimi cenami ropy oraz pandemią koronawirusa, potrzeba około biliona rubli miesięcznie - mówi cytowany przez BiznesAlert.pl prezes stowarzyszenia Buisness Russia Aleksiej Repik dla TASS.

- W mojej opinii, powinniśmy utrzymać obecny poziom PKB i wydawać biliony rubli na stabilizację gospodarki. Około biliona rubli miesięcznie (12,7 mld dolarów) - twierdzi Repik

Rosja znalazła się w trudnej sytuacji finansowej z dwóch powodów. Pierwszym jest drastyczna obniżka cen ropy na światowych rynkach. Rosyjski budżet na 2020 rok został stworzony w oparciu o założenie, że cena ropy Urals będzie wynosić 42,4 dolara za baryłkę. W wyniku nieprzedłużenia porozumienia naftowego z państwami kartelu OPEC, cena ta gwałtownie spadła i obecnie oscyluje w okolicach 20-25 dolarów za baryłkę.
Drugim powodem jest szalejąca pandemia koronawirusa, który dotknął również Rosję. Od końca stycznia Rosja zamknęła granicę ze swoim największym partnerem handlowym, Chinami. Dodatkowo wprowadzone zostały restrykcje w podróżach, wiele lokali użytku publicznego zostało zamkniętych. Zamarł ruch turystyczny. To wszystko powoduje problemy rosyjskiego budżetu, który w dużym stopniu oparty jest na dochodach z handlu węglowodorami.

Według założeń rosyjskiego ministerstwa finansów, Rosja zgromadziła w Narodowym Funduszu Dobrobytu ponad 150 mld dolarów rezerwy. Zgodnie z lutowymi wyliczeniami, przy cenie 25-30 dolarów za baryłkę, rezerwa starczyłaby na sześć do dziesięciu lat. W obecnej sytuacji, te założenia prawdopodobnie stały się nieaktualne- czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE