ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator wypowiedziała umowy Elektrobudowie
27.03.2020r. 06:59

Syndyk Elektrobudowy w upadłości poinformował, że w dniu 26 marca 2020 roku spółka otrzymała od Enei Operatora, datowane na dzień 24 marca 2020 roku pisma zawierające odstąpienia od umów wraz z naliczeniem kar umownych oraz wezwaniami do zapłaty.

Jak informuje syndyk Elektrobudowy w upadłości, otrzymała ona w czwartek noty obciążeniowe z tytułu naliczenia kar umownych w łącznej wysokości ok. 12,7 mln zł oraz odstąpienia od umów dotyczą zadań inwestycyjnych.

Łączna wartość wynagrodzenia z tytułu umów od których odstąpiła Enea Operator wynosi netto ok. 53,0 mln zł, natomiast wartość prac zrealizowanych Elektrobudowa wycenia na 16,8 mln zł.

Spółka zastrzega, że przeanalizuje zasadność oraz skuteczność złożonych przez Eneą Operator i poinformuje działaniach podejmowanych w związku z otrzymanymi pismami.
Przypominamy, że syndyk Elektrobudowy w upadłości poinformował w środę, ze spółka otrzymała od Enei Operator, datowane na dzień 23 marca 2020 roku, noty księgowe z wezwaniami do zapłaty łącznej kwoty w wysokości ok. 15,5 mln zł z tytułu naliczenia kar umownych wynikających z zadań inwestycyjnych realizowanych przez spółkę na rzecz Enei Operator.

Syndyk wyjaśnił, że najwyższa nota obciążeniowa, na kwotę ok. 13,2 mln zł jest związana z realizacją przez Elektrobudowę kontraktu pn: "Budowa GPZ Krobia wraz z dwutorową linią zasilającą" za który ustalono wynagrodzenie netto w kwocie 14,6 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE