ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Poznaniu rozpocznie się dodatkowy nabór do programu likwidacji starych źródeł ciepła
29.03.2020r. 12:22

W połowie kwietnia w Poznaniu rozpocznie się drugi nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany starych palenisk na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Na tegoroczną edycję programu Kawka Bis w budżecie miasta zarezerwowano 10 mln zł.

W ramach programu Kawka Bis mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie na likwidację źródeł ciepła i zastąpienie ich np. ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym lub instalacją fotowoltaiczną. Pierwszy nabór wniosków do programu Kawka Bis trwa do końca marca. "Osoby, które nie zdążą złożyć dokumentów w tym terminie, będą miały jeszcze taką szansę. Drugi nabór ruszy 15 kwietnia i potrwa do 14 maja" - poinformował poznański magistrat.

"W trosce o zdrowie mieszkańców miasta i pracowników urzędu, wnioski - aż do odwołania - można składać wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub listownie" - podkreślono w komunikacie. Mieszkańcy mogą też umieścić kopertę z dokumentami w skrzynkach podawczych przy wejściach do budynków Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim lub ul. Gronowej.
Celem programu Kawka Bis jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powstających na skutek spalania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno czy brykiety. W ramach programu mieszkańcy mogą otrzymać 12 tys. zł lub 15 tys. zł, jeżeli zdecydują się na zastąpienie starego paleniska pompą ciepła lub panelami fotowoltaicznymi.

W tegorocznej edycji Kawki Bis poznaniacy, którzy zdecydowali się na wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne, mogą starać się o zwrot 100 proc. poniesionych kosztów, a nie jak dotychczas 80 proc. W ramach programu Kawka Bis zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 10 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE