ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zachodniopomorskie. Wniosek o pozwolenie na budowę w ramach Baltic Pipe
30.03.2020r. 12:31

Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek Gaz-Systemu o wydanie pozwolenia na budowę rurociągu podmorskiego w polskiej części Baltic Pipe - poinformowały w poniedziałek służby prasowe wojewody. Jeśli wniosek jest kompletny, decyzja będzie wydana w ciągu 30 dni.

"Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System o wydanie pozwolenia na budowę Rurociągu Podmorskiego Baltic Pipe - część polska, w zakresie: gazociąg podmorski - granica WSE - pierwszy suchy spaw" - poinformowało w poniedziałek centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

"Wniosek dotyczy strategicznej inwestycji, która została uwzględniona w ustawie o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu" - powiedział, cytowany w komunikacie, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Przypomniał, że w styczniu br. podpisał decyzję o ustaleniu lokalizacji gazociągu: od przekroczenia granicy wyłącznej strefy ekonomicznej do zespołu zaporowego Niechorze-Pogorzelica. "Teraz rozpoczynamy procedowanie wniosku o pozwolenie na jego budowę" - wskazał wojewoda.
Jeżeli wniosek jest kompletny i nie będzie wymagał dodatkowego postępowania, decyzja zostanie wydana w ciągu 30 dni.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet.

Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. surowca z Polski do Danii. Uruchomienie całej trasy jest planowane na jesień 2022 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE