ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka może ograniczyć CAPEX w przypadku rozwoju epidemii
30.03.2020r. 14:04

Bogdanka może ograniczyć tegoroczne nakłady inwestycyjne w przypadku rozwoju epidemii koronawirusa - poinformował prezes Artur Wasil podczas czatu inwestorskiego SII.

Pytany, czy wydarzenia związane z koronawirusem mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na planowany na ten rok CAPEX, odpowiedział: "Tak. W przypadku rozwoju epidemii liczymy się z możliwością jego ograniczenia".

CAPEX grupy Bogdanka na 2020 rok zaplanowany został na ok. 654 mln zł, z czego ponad 290 mln zł spółka zamierza wydać na nowe wyrobiska i modernizacje istniejących, blisko 170 mln zł na kompleksy ścianowe, a blisko 130 mln zł na utrzymanie parku maszynowego. W 2019 roku grupa wydała na inwestycje 410,4 mln zł, ok. 80 proc. planu rocznego.

Prezes Wasil poinformował, że ze względu na zagrożenie koronawirusem spółka zmieniła sposób organizacji pracy, by realizować założone cele produkcyjne.

"Spółka wdrożyła szereg procedur mających na celu ograniczenia potencjalnego ryzyka zakażenia. Do najważniejszych rozwiązań należy ograniczenie skupisk ludzi pracujących pod ziemią. Nasze zdolności produkcyjne nie uległy zmianie, widzimy natomiast ograniczenia popytu na energię elektryczną, które pośrednio wpływa na zapotrzebowanie na nasz produkt" - powiedział prezes Bogdanki.
Jak dodał, w przypadku zmniejszenia zapotrzebowania na węgiel, spółka może ograniczyć koszty poprzez rezygnację ze zlecania prac w weekendy.

W 2019 r. spółka zrealizowała plan produkcyjny na poziomie 9,45 mln ton węgla oraz plan sprzedażowy na poziomie 9,36 mln ton. Średni uzysk wyniósł 64,1 proc. wobec 60,5 proc. rok wcześniej.

Prezes poinformował, że w tym roku spółkę satysfakcjonowałby uzysk na poziomie 65 proc.

Pytany, czy Bogdanka wypłaci dywidendę za 2019 roku, odpowiedział: "Jak co roku zarząd ogłosi swoją rekomendację przed ZWZA zatwierdzającym sprawozdania roczne za 2019 r. uwzględniając aktualną i przewidywaną sytuację. Polityka dywidendowa określona w strategii jest aktualna i przewiduje wypłatę do 50 proc. zysku netto".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE