ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdaniem Goldman Sachs niskie ceny ropy najbardziej uderzą w USA, Rosję i Kanadę
30.03.2020r. 14:06

Analitycy Goldman Sachs uważają, że ze względu na niskie ceny ropy najbardziej ucierpią producenci ropy z USA, Rosji i Kanady - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zgodnie z danymi Goldman Sachs, na niskich cenach ropy najbardziej ucierpią państwa, których gros produkcji odbywa się na polach naftowych zlokalizowanych na śródlądziu. Mniej ucierpią państwa, których produkcja opiera się na instalacjach wydobywczych na morzu.

Straty nie wynikają z kosztów produkcji, a z dostępności logistycznej do pól naftowych, kosztu transportu surowca rurociągami oraz obsługi instalacji lądowych.
Analitycy prognozują, że w najbliższych tygodniach popyt na ropę naftową spadnie o 26 mln baryłek ropy z powodu szalejącej pandemii COVID-19. Oznacza to obniżkę o 25 procent. Już teraz zostały zamknięte odwierty o możliwościach produkcyjnych wynoszących 900 tys. baryłek ropy dziennie. Liczba zamykanych miejsc rośnie każdego dnia.

Według Goldman Sachs, cena baryłki Brent ma utrzymywać się na poziomie 20 dolarów. Będzie to spowodowane zamykaniem lądowych instalacji wydobywczych a w konsekwencji szokiem podażowym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE