ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Woś: europejski "Zielony Ład" nie ma szans wejść w tym półroczu
31.03.2020r. 08:05

Europejski "Zielony Ład" jest nie do utrzymania; nie ma szans wejść w życie w tym półroczu. To nierealne z racji kryzysu, który jest przed nami - powiedział we wtorek minister środowiska Michał Woś.

Minister środowiska Michał Woś był we wtorek gościem Radiowej Jedynki, gdzie mówił m.in. o "Zielonym Ładzie". "Zielony Ład" stawia przed UE zadanie, by Europa stała się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem do 2050 r.

"Apeluję do Unii Europejskiej - +Zielony Ład+ nie ma szans wejść, a na pewno nie w tym półroczu. To jest po prostu nierealne z racji kryzysu, który przed nami" - ocenił minister.
"Obywatele będą oczekiwali tego, żeby gospodarki jak najszybciej wróciły do normalnego poziomu i do normalnego działania, a w tym gorsecie, przy tych sztywnych ramach, przy tych propozycjach, które w ramach nowego +Zielonego ładu+ próbowała przeforsować Komisja Europejska, to jest po prostu nierealne. Wielu przywódców europejskich to już teraz widzi, to już teraz wie" - podkreślił.

W jego ocenie "urzędnicy europejscy w pierwszej fazie" nie będą chcieli określić, czy taka jest sytuacja czy nie. "To jest raczej poza sporem, w kuluarach wszyscy mówią o tym, że europejski +Zielony Ład+ jest nie do utrzymania w ramach tej propozycji, którą przedłożył pan (Frans - przyp. PAP ) Timmermans (wiceszef KE - PAP) i takie są realia" - zaznaczył.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: sidorowski 31.03.2020r. 09:31
Pan Woś jest od lasów i geologii, co on ma z tym wspólnego?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 31.03.2020r. 12:13
Woś to zdrowy rozsądek, a zielony ład nie.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 31-03-2020r. 15:12 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ekologik 31.03.2020r. 13:07
Jak to NIE? Przecież gruzy europejskiej gospodarki wkrótce pokryją się siłami natury samosiejkami bez ingerencji mina... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: xyz 01.04.2020r. 09:03
politykom w Polsce nie mieści się w głowie, że politycy na szczeblu unijnym potrafią się zajmować dwoma tematami... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 01-04-2020r. 10:12 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE