ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Anwil z Grupy Orlen przeznaczy 1 mln zł na walkę z koronawirusem
31.03.2020r. 11:04

Anwil z Grupy Orlen przeznaczy 1 mln zł na walkę z koronawirusem, w tym głównie na zakup sprzętu medycznego oraz środków higienicznych i ochronnych. Darowizny będą przekazywane m.in. placówkom medycznym w Kujawsko-pomorskim w formie pieniężnej i rzeczowej - poinformowała we wtorek spółka.

Informując o swej decyzji, Anwil podkreślił, że "w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zwiększa wsparcie na walkę z koronawirusem". Jak zapowiedział, "na zakup głównie sprzętu medycznego oraz środków higienicznych przeznaczy milion złotych". "To rekordowa w historii spółki kwota, która trafi m.in. do placówek służby zdrowia w regionie" - podkreślono w informacji prasowej.

Anwil wyjaśnił, że "darowizny będą przekazywane w formie pieniężnej i rzeczowej". Spółka dodała, że beneficjenci, którzy otrzymają wsparcie, będą mogli przeznaczyć je na zakup środków ochrony indywidualnej, w tym kombinezonów, gogli, maseczek i rękawiczek, a także płynów dezynfekcyjnych, a także sfinansować zakup sprzętu medycznego do ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem.

"Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Czujemy się w obowiązku wspierać mieszkańców regionu, w którym działamy. Dlatego przekazujemy rekordową kwotę miliona złotych na realizację inicjatyw ułatwiających odpowiednim służbom walkę z koronawirusem. Nasze zaangażowanie to konkretna pomoc dla pracowników służby zdrowia i innych instytucji działających na rzecz lokalnych społeczności w województwie kujawsko-pomorskim" - powiedziała prezes Anwilu Agnieszka Żyro, cytowana we wtorkowym komunikacie spółki.
Anwil wspomniał jednocześnie, że już w zeszłym tygodniu przekazał 300 tys. zł na zabezpieczenie pracy lekarzy i pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku, a z kolei placówce w Grudziądzu, pełniącej rolę jednoimiennego zakaźnego szpitala dla województwa kujawsko-pomorskiego, udostępnił samochód do transportu próbek przeznaczonych do badań laboratoryjnych.

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak oraz wytwarza tworzywa sztuczne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE