ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Rozmowy o ropie pomiędzy USA i Rosją
31.03.2020r. 11:30

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej fatalnie rozpoczęły bieżący tydzień. Wczoraj cena ropy WTI zeszła na jakiś czas nawet poniżej poziomu 20 USD za baryłkę po tym, jak Arabia Saudyjska wyraziła brak chęci do powrotu do rozmów w sprawie porozumienia naftowego OPEC+.

Niemniej, już dzisiaj rano notowania ropy naftowej powracają do zwyżek. Cena tego surowca odbiła w górę głównie za sprawą innej politycznej informacji - a mianowicie, komunikatu o chęci do rozmów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Prezydenci obu krajów uznają bowiem obecną wojnę cenową za nierozsądne działanie, jeszcze bardziej utrudniające sytuację producentów ropy naftowej w obliczu spadającego popytu na skutek pandemii koronawirusa.

(1200x800)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Donald Trump i Władimir Putin w rozmowie telefonicznej zgodzili się, aby w najbliższym czasie odbyło się spotkanie pomiędzy kluczowymi politykami z obu państw, zajmującymi się kwestiami energetycznymi. Na spotkaniu tym mają być omawiane przede wszystkim sposoby na ustabilizowanie notowań ropy naftowej.

Wcześniej amerykańską propozycję negocjacji w sprawie wspólnych działań producentów ropy odrzuciła Arabia Saudyjska, co wsparło pesymistów na rynku ropy i doprowadziło do zejścia notowań do najniższych poziomów od 18 lat. Niemniej, szansa na współpracę Rosji i USA dała nadzieję, że wojna cenowa na globalnym rynku ropy naftowej dobiegnie końca.

(1200x800)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE