ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Prognozy rekordowych zapasów gazu ziemnego w USA
31.03.2020r. 11:34

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Na rynku gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych presja podażowa utrzymuje się już od wielu miesięcy, a nawet lat. Także w ostatnich tygodniach pesymizm na globalnych rynkach finansowych odbił się negatywnie na rynku tego surowca. Ceny gazu w USA w minionych dniach oscylowały w rejonie 1,60-1,70 USD za mln BTU, czyli na najniższych poziomach od ponad dwudziestu lat.

Sytuacja fundamentalna na rynku gazu jest już od dłuższego czasu trudna. Duża produkcja gazu ze skał łupkowych w USA sprawia, że na tym rynku od wielu lat utrzymuje się stan nadpodaży. Niemniej, spadek popytu na gaz, powiązany z pandemią koronawirusa, może ten efekt jeszcze pogłębić.

Według prognoz, w bieżącym roku zapasy gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych osiągną rekordowy poziom 4,078 bilionów stóp sześciennych - ma on zostać osiągnięty pod koniec lata. W najbliższych miesiącach producenci gazu będą bowiem stopniowo dopasowywać produkcję do mniejszego rynkowego zapotrzebowania, a tymczasem popyt na gaz ziemny ma znacząco spaść w dużo szybszym tempie. Dodatkowo, ten efekt będzie pogłębiany przez sezonową obniżkę popytu na gaz w okresach od wiosny do jesieni. Te informacje sprawiają, że w najbliższych tygodniach i miesiącach może być notowaniom gazu ziemnego ciężko wypracować istotne wzrosty.

(1200x799)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE