ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PG Silesia pracuje bez czeskiej kadry zarządzającej
31.03.2020r. 12:35

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczą one osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Wprowadzone obostrzenia doprowadziły do tego, że funkcjonowanie kopalni PG Silesia bez czeskiego zarządu, dyrekcji i kluczowych kierowników może zostać sparaliżowane. To może odbić się na dalszym funkcjonowaniu zakładu.

Dotychczas, pracownicy w drodze do pracy i z pracy, mogli przekraczać granice i nie byli objęci 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. dwutygodniową, obowiązkową kwarantanną objęte są również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. W związku z tym Czesi pracujący w Polsce nie mogą przyjeżdżać do pracy.

Jak informuje Małgorzata Bajer, rzecznik prasowy PG Silesia, jest to decyzja, która odbija się na czechowickiej kopalni.

Zakład, w którym pracuje blisko 2 tys. osób, należy do czeskiego koncernu energetycznego EPH, który zainwestował w rozwój czechowickiej kopalni ogromne środki. Przypomnijmy, że Silesia miała zostać zlikwidowana. Zagraniczny inwestor stworzył jej jednak nowe perspektywy.
Cały zarząd PG Silesia oraz kluczowe osoby zarządzające to w głównej mierze obywatele Czech. Kopalnia jest na tyle specyficznym zakładem, że nie da się nią zarządzać na odległość.

Dlatego powstaje pytanie, czy wraz z zablokowaniem dostępu kadry zarządzającej do aktywnego zarządzania firmą nie zostanie również wstrzymane finansowanie dla kopalni, co mogłoby spowodować nieodwracalne konsekwencje dla jej funkcjonowania?

- Rzeczywiście mamy problem. Większość kadry zarządzającej naszej kopalni to Czesi. Teraz nie mogą przyjeżdżać do pracy. Staramy się jakoś funkcjonować, utrzymujemy kontakt telefoniczny, niektórzy naprędce zorganizowali sobie pobyt w hotelu. Wszyscy natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się zarządzać tak wielką firmą bez najważniejszych osób. Nie jesteśmy w stanie nawet przekazać dokumentów do podpisu - sami nie możemy przekroczyć granicy. Dodatkowe obawy budzi fakt, że to dopiero początek. Nikt nie wie, jak długo taka sytuacja potrwa i jakie skutki będzie to miało dla naszej kopalni - powiedziała Małgorzata Bajer, rzecznik prasowy PG Silesia.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Polak 31.03.2020r. 17:38
To po co było wywalac wszystkich Polaków. Rozumiem usprawiedlienie dla zamek Karola interaktywnej kopalni i zrzucenie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pic 01.04.2020r. 09:46
dziwne że w tak dużej firmie nie ma koncepcji/modelu pracy zdalnej. a może próba usprawiedliwienia przyszłych kłopotów?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE