ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono kolejny ważny etap budowy elektrowni jądrowej Vogtle w USA
31.03.2020r. 13:21

Pokrywa obudowy bezpieczeństwa bloku nr 4 EJ Vogtle została podniesiona na miejsce, co oznacza zakończenie wszystkich głównych prac dźwigowych na budowie elektrowni. Zaawansowanie projektu budowy dwóch reaktorów AP1000 w pobliżu Waynesboro w stanie Georgia wynosi obecnie około 84%.

Pokrywa ma średnicę 130 stóp (39,6 metra), 37 stóp (9,14 metra) wysokości i waży prawie 1,5 miliona funtów (680 ton). Składa się z 58 dużych, zespawanych ze sobą płyt. Jej podniesienie i umieszczenie na szczycie obudowy bezpieczeństwa zostało ukończone prawie rok po zakończeniu takiej samej operacji w bloku Vogtle 3.

"Umieszczenie górnej części obudowy bezpieczeństwa w bloku 4 jest zwieńczeniem ciężkiej pracy i poświęcenia zespołu Vogtle 3 i 4, na drodze do uruchomienia elektrowni", powiedział Glen Chick, wiceprezes Georgia Power, właściciela i przyszłego operatora elektrowni Vogtle.
Po uruchomieniu instalacji, do prac dźwigowych będzie wykorzystywana suwnica karuzelowa z torem w kształcie okręgu (ang. polar crane) o udźwigu 300 ton, zainstalowana w obudowie bezpieczeństwa przed jej zamknięciem. Za jej pomocą będzie zdejmowana zintegrowana pokrywa zbiornika ciśnieniowego reaktora i wykonywane inne czynności wymagające podnoszenia i przenoszenia ciężkich elementów w trakcie operacji przeładunku paliwa. Zostanie ona teraz poddana testom, aby upewnić się, że spełnia wymagania projektowe i będzie następnie wykorzystywana do pomocy przy dalszych pracach budowlanych przy instalacji elementów konstrukcyjnych wewnątrz zbiornika reaktora.

Budowa jądrowego bloku energetycznego Vogtle 3 rozpoczęła się w marcu 2013 r., a bloku 4 w listopadzie tego samego roku. Firmy Southern Nuclear i Georgia Power, oba podmioty zależne od koncernu energetycznego Southern Company, przejęły zarządzanie projektem budowy EJ Vogtle w 2017 r. po bankructwie Westinghouse. Vogtle 3 ma zostać uruchomiony do listopada 2021 r., a jednostka 4 do listopada 2022 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PS 01.04.2020r. 09:44
Teza o zaawansowaniu 84 budowy dwóch bloków gdy dopiero zaczyna się najtrudniejszy okres budowy jest fikcją. W Polsce... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE