ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa oszacowała wpływ odpisów w wytwarzaniu na wyniki grupy
31.03.2020r. 21:23

Energa utworzy odpisy aktualizujące na aktywach wytwórczych konwencjonalnych i CHP w wysokości 180 mln zł i odwróci odpisy na aktywach OZE w wysokości 18 mln zł - podała spółka w komunikacie. Szacowany łączny wpływ odpisów na wynik netto grupy za 2019 rok wynosi minus 131 mln zł.

Zdarzenia mają charakter niegotówkowy. Pogorszą one wynik operacyjny grupy Energa bez wpływu na wynik EBITDA.

Spółka podała, że testy na utratę wartości aktywów w Linii Biznesowej Wytwarzanie zostały przeprowadzone za II półrocze 2019 roku ze względu na wystąpienie zmian w otoczeniu rynkowym oraz związaną z tym aktualizacją prognozowanych ścieżek cenowych w grupie Energa.
Jednocześnie, w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości udziałów w spółkach zależnych posiadanych przez Energę, zidentyfikowano odpisy aktualizujące w wysokości 178 mln zł, których szacowany łączny wpływ na jednostkowy wynik netto Energi za 2019 rok wynosi minus 144 mln zł.

Spółka zastrzegła, że prezentowane dane mają charakter szacunkowy i będą podlegały badaniu przez audytora. Ostateczne wyniki testów i wielkości odpisów zostaną przedstawione w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok, który ma być opublikowany 17 kwietnia 2020 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE