ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś będzie nadal sprowadzać ropę przez Ukrainę
31.03.2020r. 21:30

Białoruś sprowadzi w kwietniu co najmniej jeden tankowiec azerskiej ropy przez port Piwdiennyj na Ukrainie - informuje "BiznesAlert.pl".

Na początku marca brytyjska spółka-córka białoruskiego koncernu Biełnaftachim podpisała umowę z Ukrtransnaftą na wykorzystanie jej systemu rurociągowego do transportu ropy z terminala naftowego położonego w pobliżu Odessy. Wartość umowy tranzytowej oszacowano na 3,2 mln dolarów. Na jej mocy w marcu poprzez port Piwdiennyj, trzema tankowcami została dostarczona ropa w ilości 250 tys. ton. A jej dostawcą była azerska spółka SOCAR.

Białorusini sprowadzali także ropę przez port w Kłajpedzie.
Pomimo porozumienia politycznego Rosji i Białorusi, wciąż nie ma konkretnych umów między ich spółkami naftowymi. Na przeszkodzie stoi fakt, iż Białoruś oczekuje, że Grupa Safmar oligarchy Michaiła Guceriewa sprzyjającego Łukaszence, nadal będzie dostarczała większość ropy a na to nie chcą zgodzić się główni rosyjscy producenci - czytamy w "BiznesAlert.pl".

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE