ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blok w Stalowej Woli ma ruszyć jeszcze w kwietniu
02.04.2020r. 14:11

Budowa bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli jest już na końcowym etapie i jak zadeklarowali przedstawiciele Taurona podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumowującej wyniki grupy za ubiegły rok, jeszcze w kwietniu można się spodziewać uruchomienia bloku.

Na początku marca miała miejsce pierwsza synchronizacja z Krajową Siecią Elektroenergetyczną turbozespołu gazowego nowego bloku parowo-gazowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola.

- Obecnie trwa proces tzw. dmuchania kotła odzysknicowego, który finalnie posłuży do zasilenia turbozespołu parowego, a za około dwa tygodnie planowane jest podanie pary na turbinę parową - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor zarządzający ds. handlu w Tauronie Dariusz Niemiec.
- Termin oddania bloku w Stalowej Woli to 24 kwiecień i na dzień dzisiejszy nie ma przesłanek za wskazujących na przesunięcie tego terminu - dodał dyrektor.

Pierwotnie blok gazo-parowy w Stalowej woli miał być oddany do komercyjnej eksploatacji pod koniec drugiego kwartału 2015 roku. Jednak w styczniu 2016 r. Elektrociepłownia Stalowa Wola odstąpiła od kontraktu z generalnym wykonawcą firmą Abener Energia, uzasadniając to naruszeniem przez wykonawcę harmonogramu oraz istotnych warunków technicznych kontraktu. Wcześniej EC Stalowa Wola wzywała wykonawcę do należytego wykonania kontraktu pod rygorem odstąpienia od niego. W październiku 2016 roku akcjonariusze spółki Elektrociepłownia Stalowa Wola: PGNiG i Tauron oraz sama spółka podpisali porozumienie warunkowe oraz aneksy dotyczące kontynuacji inwestycji.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: algas 02.04.2020r. 21:54
Dobre i te 400 Mgh. I Tauron zmniejszy przepotężne straty.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE