ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przeszkody biurokratyczne i prawne mogą uderzyć w przemysł wiatrowy w Niemczech
03.04.2020r. 10:54

Nie chodzi tym razem o epidemię koronawirusa, chociaż ta może pogłębić opóźnienia w budowie nowych elektrowni wiatrowych. Tym razem to biurokracja może wykoleić przemysł wiatrowy w Niemczech - czytamy w BiznesAlert.pl.

W lutym 2020 roku rada federalna przyjęła projekt ustawy, która miałaby zliberalizować przepisy budowy nowych elektrowni wiatrowych na lądzie. Projekt zaproponował kraje związkowe, na czele z EENadrenią Północną-Westfalią. W dokumencie zostało zaproponowane zniesienie kar dla deweloperów za opóźnienia budowy elektrowni wiatrowych w Niemczech. Okazuje się, że rząd federalny Niemiec odrzucił propozycję.

Energetyce wiatrowej w Niemczech grozi zastój, a sama branża znalazła się w centrum uwagi niemieckich polityków. Zaproponowane zmiany miałyby pomóc deweloperom. Zgodnie z obecnie obowiązującą Ustawą o Energiach Odnawialnych (niem. EEG), deweloper musi zapłacić kary, jeśli projekt budowy elektrowni wiatrowej biorący udział w aukcjach nie zostanie ukończony w ciągu dwóch lat. Urzędników nie interesuje powód tych opóźnień, a jest ich bardzo dużo. Są one przede wszystkim spowodowane procesami sądowymi. W ten sposób deweloper traci pieniądze przez kary pieniężne, jak i niemożność skorzystania z dofinansowania gwarantowanego przez EEG. EurActiv wskazuje, że obecnie około 1300 turbin wiatrowych znajduje się w stanie zawieszenia. Przemysł wiatrowy jest już zmęczony niepewnością finansową i inwestycyjną.
Sprawy sądowe obok protestów mieszkańców Niemiec, biurokracji i restrykcyjnych regulacji są uznawane za największe przeszkody rozwoju energetyki wiatrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
EurActiv , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: asd 03.04.2020r. 12:06
Jakoś do tej pory ta "biurokracja" im nie przeszkadzała... A tak serio: nie napiszą wprost, że ludzie już... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 04.04.2020r. 16:14
Lobbyści OZE w Reichu mniej skuteczni, niż lobbyści OZE w Polsce. Trochę szok.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE