ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Venture Global LNG zakończył pomyślnie testy techniczne terminala Calcasieu Pass
03.04.2020r. 13:31

Venture Global LNG, deweloper terminalu LNG Calcasieu Pass, z którego wysyłane będą ładunki gazu skroplonego do Polski na mocy kontraktu z PGNiG, poinformował, że prace nad instalacją idą zgodnie z planem - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Testy potwierdziły inżynierię, funkcjonalność i wydajność systemu działania Calcasieu Pass zaledwie siedem miesięcy po ostatecznej decyzji inwestycyjnej projektu - podało Venture Global LNG. Jednoska ma mieć przepustowość 10 mln ton LNG rocznie.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono test obciążeniowy na pełnym zestawie urządzeń, aby wykazać, że wszystkie elementy systemu działają razem w normalnych warunkach pracy. Test replikuje i symuluje warunki na miejscu, a każdy komponent, który zostanie wysłany i obsługiwany na miejscu, jest uruchamiany i zatwierdzany w celu weryfikacji funkcjonalności i wydajności całego systemu.
- Udany test pokazuje siłę projektu i to, że sprzęt będzie działał poprawnie po zainstalowaniu, co jest kamieniem milowym i ważnym wskaźnikiem terminowej realizacji całego projektu - czytamy w cytowanym przez BiznesAlert.pl komunikacie Venture Global LNG.
LNG World News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE