ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja szuka węglowodorów na ukraińskim obszarze
03.04.2020r. 15:02

Rosjanie kontynuują nielegalne wydobycie węglowodorów na obszarze należącym do wyłącznej strefy ekonomicznej Ukrainy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ukraińska Służba Graniczna poinformowała, że po koniec marca podczas rutynowego patrolu na morskiej granicy państwa, zaobserwowała nielegalną działalność dwóch, samo zanurzalnych platform wiertniczych przejętych przez Rosjan po aneksji Krymu w 2014 roku. Obie platformy ze zmienionymi nazwami na "Krym" i "Tawryda", kontynuują prace wydobywcze na obszarze Morza Czarnego należącym do Ukrainy.

W bezpośredniej bliskości platform, pogranicznicy zaobserwowali również mały okręt rakietowy należący do Floty Czarnomorskiej. Wyjaśnieniem celu operowania jednostki w wyłącznej strefie ekonomicznej Ukrainy jest fakt, że jednostka ta zabezpiecza działalność gospodarczą Federacji Rosyjskiej. Poleciła również zachować milę morską odstępu od platform wiertniczych. Inspekcja ukraińskich pograniczników stała się więc niemożliwa.
Służba Graniczna poinformowała również, że regularnie monitoruje i rejestruje akty bezprawnej działalności na obszarze morskim należącym do Ukrainy. Celem tych działań jest zebranie materiału dowodowego w sporach arbitrażowych o zajęcie aktywów Ukrainy znajdujących się na Krymie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Państwowa Służba Graniczna Ukrainy , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE