ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Putin: Rosja jest gotowa do porozumień w ramach OPEC+ i z USA
03.04.2020r. 19:45

Rosja jest gotowa do porozumień w ramach OPEC+ i ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział w piątek prezydent Władimir Putin. Poinformował, że Rosja może zmniejszyć wydobycie ropy naftowej, ale taka redukcja jest możliwa tylko "po partnersku".

Na wideokonferencji z ministrem energetyki Aleksandrem Nowakiem i rosyjskimi producentami ropy Putin zapewnił, że to nie Moskwa była inicjatorką zerwania negocjacji OPEC+. "Jesteśmy gotowi do porozumień z partnerami w ramach tego mechanizmu OPEC+ i do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki w tej kwestii" - powiedział.

Wezwał do "połączenia wysiłków" i wskazał, że pandemia koronawirusa "dotknęła praktycznie całą gospodarkę światową", co prowadzi do głębokiego spadku popytu na surowce energetyczne.

Putin dopuścił porozumienie w sprawie zmniejszenia wydobycia o 10 mln baryłek ropy dziennie; Nowak zgodził się z tą ideą i zaproponował zmniejszenie wydobycia i późniejsze stopniowe zwiększanie go, wraz ze wzrostem popytu.
"Dla Rosji - jak wskazał Putin - korzystna jest cena ropy wynosząca około 42 USD za baryłkę. Takie ceny ropy uwzględnia budżet państwa".

W marcu podczas negocjacji OPEC+ Rosja nie zgodziła się na dalsze ograniczenie wydobycia ropy naftowej. Rozmowy zostały zerwane, a Arabia Saudyjska drastycznie obniżyła swoje ceny surowca. Porozumienie państw OPEC+ wygasło 1 kwietnia. Putin polecił w piątek ministrowi energetyki przeprowadzenie rozmów 6 kwietnia z zagranicznymi partnerami Rosji.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Bob 03.04.2020r. 23:14
Jak zobaczył 20usd za baryłkę zmiękła rura krasnalowi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 04.04.2020r. 11:23
Białoruś już kupuje ruską ropę po 4 $.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE