ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraiński operator gazociągów dołączył do ENTSOG w roli obserwatora
04.04.2020r. 10:27

Operator gazociągów transportowych na Ukrainie dołączył w roli obserwatora do zrzeszenia Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu (ENTSOG) - informuje "BiznesAlert.pl".

Operator Systemu Gazociągów Transportowych Ukrainy (OGTSU) dołączył do ENTSOG jako obserwator. Prezes firmy Sierhiy Makogon wyraził zadowolenie z tej współpracy, która była dotąd prowadzona przy harmonizacji prawa ukraińskiego z unijnym.

Od 2010 r. Ukraina jest członkiem Wspólnoty Energetycznej, podmiotu ustanowionego w 2005 r. pomiędzy UE a państwami trzecimi w celu rozszerzenia unijnego wewnętrznego rynku energii na Europę Południowo-Wschodnią i inne obszary.
Według Makogona, wejście do ENTSOG pozwoli OGTSU na dalszą integrację z rynkiem gazu w Europie.
Jednym z pól współpracy z ENTSOG ma być wspólne reagowanie na sytuacje kryzysowe w relacjach Ukrainy z Gazpromem przesyłającym gaz przez gazociągi ukraińskie do państw UE - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE