ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP powoła Pełnomocnika ds. rozwoju firm energetycznych
06.04.2020r. 09:03 06.04.2020r. 08:04

Powołanie pełnomocnika ds. funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych podlegających nadzorowi ministra aktywów państwowych - przewiduje zarządzenie tego ministra opublikowane w Dzienniku Urzędowym MAP.

Zgodnie z zarządzeniem ustanawia się Pełnomocnika do spraw funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych, którego powołuje i odwołuje Minister Aktywów Państwowych.

"Do zadań Pełnomocnika należy koordynacja działań podejmowanych w celu wzmocnienia bezpieczeństwa funkcjonowania i zapewnienia rozwoju przedsiębiorstw energetycznych objętych nadzorem właścicielskim Ministra Aktywów Państwowych" - napisano w zarządzeniu.

W szczególności, jak wskazano, chodzi o koordynację działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania sieci dystrybucyjnych i jednostek wytwórczych energii elektrycznej objętych nadzorem MAP; koordynowanie współpracy pomiędzy podmiotami nadzorowanymi w tym zakresie; analizę kierunków rozwoju przedsiębiorstw energetycznych z uwzględnieniem kierunków określonych w rządowych dokumentach strategicznych z zakresu energetyki; koordynację zadań w zakresie zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej.
Zarządzenie przewiduje, że pełnomocnik ma podlegać bezpośrednio ministrowi aktywów państwowych i wykonywać swoje zadania we współpracy z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Aktywów Państwowych.

"Dyrektorzy oraz pracownicy komórek organizacyjnych Ministerstwa Aktywów Państwowych, w sprawach należących do ich właściwości, udzielają pomocy Pełnomocnikowi w zakresie realizacji zadań (...), w szczególności przez udostępnianie informacji niezbędnych do realizacji tych zadań oraz wyrażanie opinii" - czytamy w zarządzeniu.

Obsługę organizacyjno-biurową pełnomocnika zapewnić ma Biuro Ministra, a obsługę merytoryczną - Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Polak 06.04.2020r. 09:03
i prawidłowo
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 06.04.2020r. 14:12
Nie wiem jaki to ma sens. Przecież pełnomocnik nie ma żadanych uprawnienień i nawet dostępu do dokumentów. Co kto... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 14.04.2020r. 10:29
Pełnomocnik zamiast rozwoju.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: z PGE 17.04.2020r. 17:10
Ale za to jest kasa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE