ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trump: rynek wymusi cięcia wydobycia ropy w USA
07.04.2020r. 06:36

Według prezydenta USA sytuacja rynkowa spowoduje "automatyczne" cięcia wydobycia ropy w jego kraju. Stwierdził, że nie został poproszony o dołączenie do porozumienia naftowego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Prezydent USA Donald Trump, który wcześniej wyraził nadzieję na powrót układu OPEC+ i cięcia sięgające 10 mln baryłek, obecnie twierdzi, że USA będą ciąć wydobycie ropy "automatycznie", wskutek sił rynkowych decydujących o niskiej cenie baryłki. - Myślę, że cięcia będą automatyczne, jeśli wierzyć rynkowi - powiedział.

Grupa OPEC+ ma spotkać się 9 kwietnia o 16.00 czasu polskiego w Wiedniu. Nie jest jasne, czy w spotkaniu wezmą udział USA. Norwegia zadeklarowała gotowość do rozważenia udziału w razie uczestnictwa pozostałych państw-producentów ropy spoza OPEC+.
Opóźnienie spotkania OPEC+ o powrocie porozumienia naftowego spowodowało 6 kwietnia spadek wartości baryłek Brent i WTI o około 8 procent. 7 kwietnia o 6.00 rano czasu polskiego obie odzyskiwały wartość.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE