ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wioletta Czemiel-Grzybowska nową prezes PGE GiEK
07.04.2020r. 10:17 07.04.2020r. 07:04

Rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna po przeprowadzeniu postępowań kwalifikacyjnych na prezesa i wiceprezesa ds. wytwarzania, w ubiegłym tygodniu dokonała zmian we władzach spółki.

Z dniem 1 kwietnia dotychczasowego prezesa zarządu PGE GiEK Roberta Ostrowskiego zastąpiła Wioletta Czemiel-Grzybowska. Wiceprezesem ds. wytwarzania został Zbigniew Fałek - były dyrektor PGE Dystrybucja dla miasta Łodzi i Łódź -Teren.

Zarządu PGE GiEK pracuje obecnie w składzie: Wioletta Czemiel-Grzybowska - prezes zarządu, Zbigniew Fałek - wiceprezes ds. wytwarzania, Norbert Grudzień - wiceprezes ds. inwestycji i zarządzania majątkiem, Zbigniew Kasztelewicz - wiceprezes zarządu ds. wydobycia, Rafał Mucha - wiceprezes zarządu ds. finansowych oraz Andrzej Kopertowski - wiceprezes zarządu (wybrany przez pracowników spółki).

Prezes Zarządu Wioletta Czemiel-Grzybowska - absolwentka Wydziału Ekonomii i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stypendystka staży zagranicznych, m.in. na Illinois University of Chicago czy Long Island University of New York.

Od 2007 roku związana gazownictwem - kierownik Działu Inwestycji w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa. Od 30 marca 2016 roku Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Warszawie, od października 2017 do stycznia 2020 pełniła funkcje Członka Zarządu ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.
Nauczyciel akademicki, praktyk gospodarczy, a także ekspert ekonomiczny administracji publicznej, wieloletni członek Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych. Pełnomocnik Dziekana do Spraw Współpracy z Przedsiębiorstwami i Administracją Publiczną na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Innowator i wdrożeniowiec prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Autorka książek i ponad 70 publikacji, w tym międzynarodowych z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości technologicznej, a także inwestycji infrastrukturalnych.

Wiceprezes Zarządu ds. Wytwarzania Zbigniew Fałek - doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (zarządzanie ryzykiem w energetyce). Absolwent studiów doktoranckich i studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (nadzór korporacyjny w spółkach kapitałowych Skarbu Państwa). Ukończył również studia magisterskie na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego o specjalności informatyka, a także program o treści MBA The Strategic Leadership Academy, Executive Development Program Management II prowadzony przez Canadian International Management Institute we współpracy z Harvard Business School Publishing. Od 1994 roku nieprzerwanie w branży energetycznej. W latach 2006-2009 był Prezesem Zarządu Zakładu Energetycznego Łódź-Teren S.A. (Obecnie PGE Dystrybucja). Następnie zajmował się działalnością doradczą z zakresu modelowania i optymalizacji procesów biznesowych, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwach. W latach 2015-2019 był Dyrektorem Generalnym PGE Dystrybucja Oddział Łódź Miasto i jednocześnie Dyrektorem Generalnym PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren.

Ekspert European Cybersecurity Forum (CYBERSEC) oraz projektów B&R w branży energetycznej. Twórca rozwiązań z zakresu ochrony środowiska pracy w elektrowniach węglowych i elektrociepłowniach (zapylenie, hałas, mikroklimat) oraz budowy i interpretacji złożonych modeli ryzyka, audytu procesów biznesowych i analizy przepływów finansowych przedsiębiorstwa. Autor kilkunastu opracowań z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, projektowania systemów ICT/OT oraz publikacji w magazynach branżowych i magazynach dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw.

Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 12 )


Autor: zz 07.04.2020r. 07:41
Fantastycznie!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jemioła 07.04.2020r. 09:12
Właściwa i merytoryczna, a przede wszystkim zorganizowana i pracowita kobieta. Na właściwym miejscu, chociaż niestety... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 12-05-2020r. 17:10 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PS 07.04.2020r. 09:24
Gdzie diabeł nie może tam ...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Brawo 07.04.2020r. 09:46
Super, nie znam ale może będzie wreszcie konkretna osoba, która doceni pracę i kompetencję. Już na węglowej lecą... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 10-04-2020r. 22:39 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: obsrewator 07.04.2020r. 12:18
Uzupełnienie cv prezesa Z Fałka. W 2019 roku wyrzucony z PGE Dystrybucja za bezkompromisową walkę z mafią w energetyce. pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 07-04-2020r. 23:53 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Marek S 07.04.2020r. 12:20
Gratuluję Pani Prezes! Bardzo dobra i konkretna osoba. Nastawiona na wynik i dobre tempo pracy. Jednocześnie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 07-04-2020r. 13:29 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE