ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku obniżył rekomendację dla Lotosu
07.04.2020r. 08:54

BM mBanku, w raporcie z 7 kwietnia obniżył rekomendację dla Lotosu do "redukuj" z "trzymaj", obniżając cenę docelową akcji spółki do 59,22 zł z 67,19 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 65,1 zł.

"Ostatnie mocne odreagowanie kursu może być w naszej opinii przedwczesne, gdyż spadki cen ropy odciskają trwałe negatywne piętno na wartości grupy (upstream, rentowność DCU), a obserwowane wysokie cracki dieslowe są nie do utrzymania. Perspektywa dodatnich FCF również może być zagrożona, biorąc pod uwagę deklarowane pomysły nowych inwestycji. Zwracamy także uwagę, że Lotos jest obecnie wyceniany z wyraźną premią do PKN na EV/EBITDA LIFO (+20 proc. dla lat 2020-22), podczas gdy w obecnym otoczeniu to w przypadku Orlenu widzimy większy potencjał do pozytywnych zaskoczeń po okresie epidemii" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków, przecena węglowodorów powinna sprzyjać segmentowi przerobu ropy, ale zakładają oni, że wcześniej zobaczymy jeszcze negatywne efekty paraliżu światowej gospodarki.
Autorzy raportu zakładają, że wolumeny produkcji w rafinerii spadną w tym roku o 10 proc., a w detalu spółka doświadczy w perspektywie najbliższych dwóch miesięcy 25 proc. spadku wolumenów sprzedaży paliw.

"Ostatnie komunikaty GDDKiA dotyczące spadku ruchu pojazdów wskazuję, że te założenia mogą być nawet zbyt optymistyczne, ale zwracamy uwagę, że nie można przekładać statystyk ruchu 1:1 na popyt na paliwa, z uwagi na dużą wagę diesla w konsumpcji" - napisano.

"Jeśli chodzi o segment rafineryjny to oczywiście istotnym parametrem jest także wartość dodana instalacji DCU, po której rynek spodziewa się naszym zdaniem zbyt wiele. W recesyjnym otoczeniu przy taniej ropie i znormalizowanej sytuacji na dieslu, dodatkowa marża z koksowania może być mniejsza (wysoki crack HSFO, spadek premii lądowej). Nadal nie ma też pewności, że parametry uzysków dla tej instalacji zostaną dotrzymane" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE