ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Operator elektrowni jądrowej produkuje sprzęt do ochrony pracowników służby zdrowia
07.04.2020r. 13:52

Kanadyjski koncern energetyczny Ontario Power Generation (OPG), który jest operatorem m.in. 2 elektrowni jądrowych wykorzystuje technologię drukowania 3D do produkcji plastikowych osłon twarzy dla pracowników służby zdrowia będących na pierwszej linii podczas pandemii COVID-19.

OPG nawiązało współpracę z Ontario Tech University w Oshawa, aby przyspieszyć produkcję środków ochrony osobistej (PPE).

"Firma OPG otrzymała zgodę od Health Canada na produkcję tych kluczowych osłon, które pomogą chronić naszych pracowników opieki zdrowotnej podczas udzielania pomocy pacjentom" - powiedział Ken Hartwick, prezes i dyrektor generalny OPG. "Mamy wielu innowacyjnych i pełnych pasji ludzi w naszym zespole X-Lab i chcę im podziękować za nieszablonowe przewidywanie możliwych niedoborów zaopatrzenia medycznego w prowincji".

Firma X-Lab produkuje obecnie opaskę na głowę używaną do montażu osłon twarzy, a także zapewniła materiały na plastikową przyłbicę i regulowany elastyczny pasek za pośrednictwem partnerów handlowych OPG - Protagon Display i Filaments, którzy dostarczyli materiały do produkcji osłon.

OPG przekazała, że pierwsza partia 200 osłon twarzy będzie gotowa do wysyłki do Ministerstwa Zdrowia Ontario w dniu 8 kwietnia. Istnieją plany zwiększenia produkcji osłon do 500 tygodniowo.
Ministerstwo przekaże osłony do szpitali, domów opieki i innych podmiotów świadczących opiekę zdrowotną.Wcześniej OPG przekazała 17 500 kombinezonów Tyvek dla pracowników działających na pierwszej linii opieki zdrowotnej w prowincji Ontario.

OPG wyposaża w kombinezony Tyvek swoich pracowników zatrudnionych w energetyce jądrowej, jednak są one również używane przez pracowników służby zdrowia w celu ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą powietrzną i innymi zagrożeniami. Firma poinformowała, że zgromadzone zapasy przekroczyły jej potrzeby, dlatego też mogła udostępnić ich część rządowi prowincji.

OPG dostarczyła również 500 000 masek chirurgicznych i 75 000 masek N95 dla prowincji Ontario w odpowiedzi na rosnący niedobór środków ochrony indywidualnej w szpitalach i zakładach opieki zdrowotnej.Koncern ogłosił także, że rozpoczęcie remontu bloku nr 3 w elektrowni jądrowej Darlington, planowanego na wczesną wiosnę, zostało przesunięte na jesień ze względu na pandemię COVID-19. Firma poinformowała, że utrzyma pracę reaktora, dzięki czemu będzie w stanie dostosować się do wytycznych służby zdrowia publicznego i pomóc zapewnić niezbędną energię elektryczną dla Ontario w czasie, gdy będzie ona potrzebna "bardziej niż kiedykolwiek".
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE