ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

POPIHN: konsumpcja paliw w Polsce w 2030 roku wzrośnie do 38 mln m sześc.
08.04.2020r. 07:59

Konsumpcja paliw w Polsce w 2030 roku wzrośnie do 38 mln m sześc. z 34,76 mln m sześc. w 2019 roku - ocenia Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

POPIHN przedstawił prognozę w wariancie bazowym.

"W tym wariancie zapotrzebowanie rynku krajowego na paliwa płynne w 2030 r. ocenia się obecnie na około 38 mln m sześc." - napisano.

"Wariant podstawowy scenariusza zakłada, że średnie roczne notowania ropy naftowej mogą utrzymać się w dłuższym czasie na poziomie zbliżonym do wyniku z 2019 r., w okolicach 65 USD/bbl. Przewidywane widełki cenowe będą obejmować zakres między 50 a 70 USD/bbl. Nieprzewidziane dziś wydarzenia - jak chociażby wpływ koronawirusa na rynek ropy - mogą znacznie zmienić popyt międzynarodowy na surowce energetyczne" - dodano.

POPIHN zakład, że spadek popytu na ropę z tego tytułu nie powinien być wyższy niż 20 - 30 proc., co przełoży się na notowania.
W prognozie przyjęto, że założony poziom notowań ropy powinien pozostać stabilny w okresie około 2 lat, po czym możliwy jest systematyczny wzrost do poziomu około 75 - 80 USD/bbl w układzie średniorocznym.

"Zakładana stabilna sytuacja na międzynarodowym rynku ropy (z jednej strony porozumienia ograniczające wydobycie, a z drugiej wzrost wydobycia z amerykańskich złóż łupkowych) będzie wpływała stabilizująco na ceny paliw dla odbiorców końcowych" - napisano.

"Oczekuje się, że 2020 r. będzie kolejnym okresem wzrostu konsumpcji paliw i również w następnych latach ten trend zostanie utrzymany, choć tempo wzrostu procentowego nieco zwolni po 2022 r" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE