ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zwolniły z podatku część firm z USA, które dostarczają LNG
08.04.2020r. 08:01

Reuters ustalił, że Chiny zaczęły udzielać zwolnień podatkowych niektórym firmom amerykańskim dostarczającym LNG, przez co pierwsze gazowce wyruszyły już do Państwa Środka - czytamy w BiznesAlert.pl.

To pierwszy sygnał tego typu od marca 2019 roku, kiedy spór handlowy USA-Chiny spowodował podwyżkę taryf na import LNG z USA do 25 procent. Refinitiv Eikon ustalił, że do Chin zmierza obecnie pięć tankowców ze Stanów Zjednoczonych. Dotrą tam na przełomie kwietnia i maja.

Źródła Reutersa przekonują, że taryfy zostały obniżone do zera. Firmy zainteresowane zwolnieniem z cła są proszone o comiesięczne wnioski o taki ruch do ministerstwa finansów Chin. Pierwsze aplikacje miały spłynąć na początku marca po porozumieniu USA-Chiny o złagodzeniu restrykcji.
Ośrodek ICIS prognozuje spadek zapotrzebowania na LNG w Państwie Środka, Japonii i Korei Południowej. Import do Chin w 2020 roku może spaść o 5,2 procent do 58,1 mln ton, do Japonii o ,1 procent do 76,2 mln ton i do Korei Południowej o 4,7 procent do 38,5 mln ton. Powodem jest pandemia koronawirusa zmniejszająca zapotrzebowanie na to paliwo - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters/ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE