ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową Lotosu
08.04.2020r. 09:42

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 31 marca, obniżyli cenę docelową akcji Lotosu do 88 zł z 111 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy kursie 51,86 zł.

W bazowym scenariuszu DM BOŚ założył, że tempo rozprzestrzeniania się wirusa w II kwartale zwolni i w III kwartale kwarantanna zostanie zniesiona.

"Spodziewamy się, że wprowadzona z powodu epidemii kwarantanna będzie miała poważny negatywny wpływ na EBITDA spółki w 2020 roku. W II i III kw. br. możemy oczekiwać niszczącego wpływu drastycznego ograniczenia aktywności jednostkowej i korporacyjnej na dynamikę konsumpcji paliwa, co z kolei prawdopodobnie zaszkodzi marżom w całym łańcuchu wartości spółki" - napisano w raporcie.
DM BOŚ zakłada negatywny wpływ kwarantanny na wszystkie segmenty biznesowe Lotosu i prognozuje spadek EBITDA wg LIFO w 2020 roku do 1,8 mld zł w porównaniu z 2,9 mld zł w ubiegłym roku.

"Naszym zdaniem, szczególnie trudny może okazać się II kwartał, w którym prognozujemy mniej niż 0,3 mld zł skons. EBITDA wg LIFO, aczkolwiek pragniemy zauważyć, że te szacunki należy traktować z ostrożnością zważywszy na bezprecedensową zmienność marż rafineryjnych i cracków paliwowych. Pragniemy zauważyć, że duża ekspozycja spółki na olej napędowy może okazać się zaletą. Sądzimy, że Covid-19 bardziej zaszkodzi konsumpcji benzyny niż oleju napędowego i rafinerie, z dużym udziałem oleju napędowego, będą ostatnimi, które obniżą produkcję" - napisano w raporcie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE