ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podnosi rekomendację PKN Orlen
08.04.2020r. 09:50

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 1 kwietnia, podnieśli rekomendację PKN Orlen do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową obniżyli do 83 zł z 101 zł.

Raport sporządzono przy kursie 55,7 zł. W środę około godz. 9.20 kurs akcji spółki wynosi 64,32 zł.

"W naszym bazowym scenariuszu zakładamy, że tego lata sytuacja zacznie się normować, tempo rozprzestrzeniania się wirusa w II kw. br. zwolni i w III kwartale kwarantanna zostanie zniesiona. Jednak i w tym scenariuszu nie da się uniknąć wystąpienia głębokiej recesji. Nawet jeśli Covid-19 zostanie opanowany w 2020 roku, powrót do wzrostu gospodarczego zajmie dłuższą chwilę" - napisali analitycy.

DM BOŚ w krótkim terminie spodziewa się, że wprowadzona z powodu epidemii kwarantanna będzie miała "poważny negatywny wpływ" na EBITDA spółki w 2020 roku.

"W II i III kw. br. możemy oczekiwać niszczącego wpływu drastycznego ograniczenia aktywności jednostkowej i korporacyjnej na dynamikę konsumpcji paliw, co z kolei prawdopodobnie zaszkodzi marżom w całym łańcuchu wartości spółki" - podano w raporcie.
"Zakładamy negatywny wpływ kwarantanny na wszystkie segmenty biznesowe PKN i prognozujemy spadek EBITDA wg LIFO w 2020 roku do ledwie 5,3 mld zł w porównaniu z 9,5 mld złw ub. roku" - dodano.

W ocenie analityków, szczególnie trudny będzie II kwartał, w którym prognozują mniej niż 0,5 mld zł skonsolidowanej EBITDA LIFO.

"Aczkolwiek pragniemy zauważyć, że te szacunki należy traktować z ostrożnością zważywszy na bezprecedensową zmienność marż rafineryjnych i cracków paliwowych" - wskazano w raporcie.

Analitycy oceniają, że Covid-19 bardziej zaszkodzi konsumpcji benzyny niż oleju napędowego i rafinerie, z dużym udziałem benzyny, będą pierwszymi, które obniżą produkcję.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE