ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biełnaftachim zamierza nadal dywersyfikować dostawy pomimo porozumienia naftowego z Rosją
08.04.2020r. 13:00

Biełnaftachim planuje utrzymać pozostałe trasy dostaw ropy w kwietniu, pomimo porozumienia naftowego z Rosją. Ósmego kwietnia SOCAR wyśle kolejny tankowiec z ropą dla Białorusi - czytamy w BiznesAlert.pl.

- W kwietniu nadal będą trwać prace nad dostawami ropy spoza Rosji. Rafinerie zwiększają przerób ropy, tak aby zaspokoić zapotrzebowanie krajowe oraz eksport produktów ropopochodnych - powiedział prezes Biełnaftachimu Andrij Rybakow.

Ósmego kwietnia azerski SOCAR planuje wysłać kolejny ładunek ropy do ukraińskiego portu Piwdiennyj, z którego surowiec ma trafić do białoruskiej rafinerii w Mozyrzu.

- Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, wyślemy kolejną partię azerskiej ropy na Białoruś z gruzińskiego portu Supsa. Jego objętość wyniesie 85-90 tys. ton - powiedział przedstawiciel azerskiej kompanii.
Surowiec dostarczy prawdopodobnie tankowiec Aegan Freedom, który już wcześniej świadczył usługi transportu ropy na rzecz białoruskiego klienta. Obecnie statek jest ładowany w porcie Supsa w Gruzji.

Dodał jednocześnie, że ten transport jest obecnie jedyną dostawą planowaną w kwietniu.

Wcześniej doszło do porozumienia pomiędzy Biełnaftachimem a czwórką największych koncernów naftowych w Rosji. Porozumienie dotyczy bezpremiowej dostawy ropy za pomocą rurociągu Przyjaźń - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE