ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępują prace przy budowie drugiego bloku jądrowego z reaktorem Hualong One w Pakistanie
08.04.2020r. 13:20

Zakończono instalację elementów wewnętrznych reaktora Hualong One w bloku nr 3 elektrowni jądrowej Karaczi w Pakistanie. Podobne wyposażenie w bloku nr 2 zostało zainstalowane w styczniu 2019 r. Eksploatacja komercyjna tych jednostek jest planowana odpowiednio w 2021 r. i 2022 r.

Elementy wewnętrzne reaktora są głównymi strukturami znajdującymi się w zbiorniku ciśnieniowym reaktora, które mają wiele funkcji, takich jak podtrzymywanie rdzenia, zapewnienie stałego wyrównania paliwa, kierowanie przepływem chłodziwa, zapewnienie osłony radiacyjnej dla zbiornika reaktora i prowadnic dla oprzyrządowania wewnątrzrdzeniowego.

Operacja instalacji elementów wewnętrznych, chińskiego ciśnieniowego reaktora wodnego (PWR) Hualong One o mocy 1014 MWe, w energetycznym bloku jądrowym nr 3 w EJ Karaczi została zakończona 4 kwietnia, ogłosił chiński koncern jądrowy China National Nuclear Corporation (CNNC). Zakończenie tego etapu budowy stanowi "solidny fundament" dla rozpoczęcia procesu płukania obwodu pierwotnego reaktora i przystąpienia do testów hydraulicznych na zimno szczelności pozostałych układów reaktora - zawiera komunikat CNNC.

Budowę bloków jądrowych Karaczi 2 i 3 rozpoczęto odpowiednio w roku 2015 i 2016. Są one pierwszymi obiektami tego typu budowanymi przez Chiny poza granicami i wyrazem ekspansji eksportowej w dziedzinie energetyki jądrowej tego kraju.
Oprócz dwóch jednostek w budowie w Karaczi, w Chinach powstaje sześć reaktorów projektu Hualong One. CNNC buduje dwa reaktory w elektrowni Fuqing w prowincji Fujian, natomiast China General Nuclear (CGN) buduje dwie takie jednostki w elektrowni Fangchenggang w prowincji Guangxi. Wszystkie cztery bloki mają zostać podłączone w tym roku do chińskiej sieci energetycznej.

Budowa dwóch kolejnych reaktorów rozpoczęła się w EJ Zhangzhou w prowincji Fujian we wrześniu oraz w EJ Taipingling w prowincji Guangdong pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Koncern CGN proponuje wykorzystanie brytyjskiej wersji swojego projektu Hualong One - HPR1000 - w przyszłej nowej elektrowni jądrowej w Bradwell w Wlk. Brytanii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE