ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Politechnika Łódzka została liderem konsorcjum uczelni z Europy i Azji
08.04.2020r. 14:14

Politechnika Łódzka została liderem konsorcjum uczelni z Europy i Azji, które otrzymały milion euro na wdrożenie nowych programów kształcenia z zakresu automatyki i elektroenergetyki w Nepalu, Butanie i Indonezji - poinformowała w środę PAP rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

Wyjaśniła, że wniosek został złożony w konkursie dotyczącym budowania potencjału w sektorze szkolnictwa wyższego w tzw. akcji centralnej programu Erasmus+, bezpośrednio do Agencji Wykonawczej w Brukseli. Do finansowania zaakceptowano 163 z 840 projektów, dwa z nich są koordynowane polskie uczelnie: Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Jagielloński.

Projekt "Współpraca UE-Azja na rzecz dostępnej edukacji w zakresie inteligentnych systemów zasilania", koordynowany przez Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, jest realizowany od 1 października 2019 roku we współpracy z ośmioma partnerami. Obok PŁ są to uczelnie ze Szkocji, z Grecji, Nepalu, Butanu oraz Indonezji.

"Głównym celem konsorcjum jest opracowanie lub aktualizacja oraz wdrożenie nowych programów i kursów dydaktycznych z zakresu automatyki i elektroenergetyki, a w szczególności inteligentnych systemów zasilania w uczelniach w Nepalu, Butanie i Indonezji" - informuje Chojnacka.
Dodaje, że projekt obejmuje także budowę infrastruktury laboratoryjnej. Budowane laboratoria umożliwią zdobycie umiejętności w dziedzinach kluczowych dla nowoczesnej elektroenergetyki, takich jak odnawialne źródła energii, inteligentne systemy rozdziału energii, sterowanie pracą systemu elektroenergetycznego, a także energoelektronika i wysokie napięcie.

Dodatkowo, wykorzystując doświadczenia partnerów europejskich, ma zostać stworzona zaawansowana, elastyczna i otwarta platforma wsparcia nauczania eACCESS (EU-Asia Collaboration for accessible Education in Smart Power Systems), przeznaczona w szczególności dla zdalnych form edukacji oraz walidacji opracowanych metod nauczania.

Jak wyjaśnia mgr inż. Hubert Białas z Instytutu Elektroenergetyki PŁ, obecnie w ramach projektu realizowana jest ocena potencjału kadrowego i laboratoryjnego uczelni azjatyckich biorących udział w projekcie. Równolegle prowadzona jest analiza procesu zatwierdzania nowych kursów nauczania w poszczególnych krajach partnerskich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE