ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stan Teksas zwraca się ku fotowoltaice
09.04.2020r. 06:32

W Teksasie, znajduje się blisko 30 procent zapasów ropy Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy tego stanu zakochali się także w fotowoltaice - zauważa BiznesAlert.pl.

O tym trendzie pisze Gregory Meyer na łamach Financial Times. Większe zainteresowanie inwestycjami w fotowoltaikę wynika z obaw rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa oraz międzynarodowej wojny cenowej. Z danych amerykańskiej agencji rządowej Energy Information Administration (EIA) wynika, że w tym roku na terenie Teksasu zostanie zainstalowanych około 25 procent nowych mocy PV w USA.

Większa część elektrowni fotowoltaicznych powstaje w obrębie Basenu Permskiego, czyli zagłębia łupkowego. Obecnie w naftowym sercu Teksasu powstaje elektrownia słoneczna Oberon o wielkości małego miasteczka (w hrabstwie Ector). Jej moc ma osiągnąć 150 MW i zasilić 25-30 tysięcy gospodarstw domowych. Inwestycja opiewa na 200 milionów dolarów. Nie cieszy to jednak całej branży konwencjonalnej, gdyż rozwój OZE w USA podważa rolę gazu w krajowym miksie energetycznym. Ceny energii wytwarzanej w elektrowniach słonecznych są znacznie mniejsze od tej generowanej na bazie gazu. Administracja USA stopniowo łagodzi regulacje sektora energetyki wiatrowej. Teksas jest także liderem wśród stanów amerykańskich pod względem zainstalowanej mocy wiatrowej.
W Teksasie zainstalowano 4324 MW w elektrowniach słonecznych, które pozwalają zasilać energią około 498 tysięcy domostw - tak wynika z danych na koniec 2019 roku. Przyrost ilości nowych instalacji dobrze obrazuje poniższy wykres Stowarzyszenia Przemysłu Energetyki Słonecznej (SEIA).Teksas znajduje się na dobrej drodze do wejścia na podium, tj. drugiego miejsca zaraz po Kalifornii, pod względem zainstalowanej fotowoltaiki. Kalifornia pretenduje do słynnego celu "100 procent OZE", jednak Teksas podchodzi bardziej praktycznie do rozwoju "zielonej energetyki". OZE mogą wspomóc Teksas m.in. w rosnącym zapotrzebowaniu na energię, które w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosło o pięć procent. W teksańskiej branży słonecznej pracuje ponad 10 tysięcy osób, funkcjonują 683 firmy specjalizujące się w energetyce słonecznej - 112 producentów, 298 instalatorów, 273 firm o różnej specjalizacji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times/SEIA , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE