ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE konsultuje założenia zrównoważonego finansowania w ramach Zielonego Ładu
09.04.2020r. 07:59

Komisja Europejska konsultuje założenia zrównoważonego finansowania w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Od kształtu tego rozwiązania może zależeć przyszłość polskiej strategii energetycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ruszyły konsultacje założeń zrównoważonego finansowania w Unii Europejskiej. Obywatele unijni, organizacje i firmy są zaproszone przez Komisję Europejską do składania uwag na temat nowej strategii, która ma promować inwestycje zrównoważone, a więc korzystne dla środowiska.

Budowa zrównoważonego finansowania to element planu Europejskiego Zielonego Ładu proponowanego przez Komisję. Celem jest określenie kryteriów wsparcia inwestycji z punktu widzenia ich wpływu na środowisko. Te z nich, które będą wpływać korzystnie, a więc nie prowadzić do wzrostu emisji i wspierać dekarbonizację, będą mogły łatwiej uzyskać wsparcie, a te, które będą szkodzić celom klimatycznym - przeciwnie.
Według ustaleń BiznesAlert.pl stanowisko Polski w tej sprawie zakłada, że należy wspierać inwestycje w paliwa kopalne, które wesprą długofalowy cel dekarbonizacji, na przykład nowe projekty elektrowni gazowych i gazociągów, które posłużą Polakom do redukcji emisji CO2. Krytycy tego podejścia przekonują, że takie aktywa przywiążą sektor energetyczny do paliw kopalnych na dłużej i powinien nastąpić skok od razu ku Odnawialnym Źródłom Energii. Kontrargument to fakt, że źródła odnawialne nadal potrzebują zabezpieczenia w postaci źródeł konwencjonalnych, na przykład polski sektor morskiej energetyki wiatrowej (offshore) ma być zabezpieczony nowymi elektrowniami gazowymi. Takie rozwiązanie zostało zapisane w projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, zwanym strategią energetyczną.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE