ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plan rozwoju i eksploatacji farmy wiatrowej Hywind Tampen został zatwierdzony
09.04.2020r. 13:54

Equinor poinformował, że norweskie ministerstwo ropy naftowej i przemysłu zatwierdziło plan rozwoju i eksploatacji farmy wiatrowej Hywind Tampen. Elektrownia zasili energią platformy wiertnicze Snorre i Gullfaks - czytamy w BiznesAlert.pl.

Są to pierwsze platformy wiertnicze, które będą pobierały energią wiatrową z pływającej farmy wiatrowej. Inwestycja Hywind Tampen pomoże przede wszystkim w redukcji emisji zanieczyszczeń CO2 o ponad 200 tysięcy ton rocznie, co według wyliczeń Equinor odpowiada rocznej emisji zanieczyszczeń stu tysięcy samochodów osobowych.

Wartość inwestycji opiewa na pięć miliardów koron norweskich (ok. dwa miliardy złotych). Projekt został w części sfinansowany przez rząd Norwegii, który przeznaczył 2,3 miliardów koron norweskich za pośrednictwem ENOVA, agencji norweskiego ministerstwa ds. ropy i energetyki, zajmującej się promocją czystej energii. Do inwestycji dołożył się także fundusz przemysłowy NOx z kwotą 566 milionów koron.
Farma wiatrowa będzie się składać z 11 turbin wiatrowych opartych na koncepcji farmy Hywind opracowanej przez Equinor. Turbiny o mocy 8 MW będą miały łączną moc 88 MW i zaspokoją około 35 procent rocznego zapotrzebowania pięciu platform Snorre A i B oraz Gullfaks A, B i C. Farma wiatrowa będzie zlokalizowana około 140 kilometrów od brzegu, między platformami Snorre i Gullfaks, na głębokości wód od 260 do 300 metrów. Farma ma zostać uruchomiona pod koniec 2022 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Equinor , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE