ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białorusi chcą uelastycznić warunki zakupu rosyjskiego gazu
09.04.2020r. 15:07

Białoruś przesłała Gazpromowi propozycję możliwości zakupu części rosyjskiego gazu nie na podstawie kontraktów długoterminowych, ale na platformach handlu elektronicznego po konkurencyjnych cenach - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl minister energetyki Władimir Karankiewicz.

- Warunki wdrożenia tego mechanizmu będą przedmiotem zbliżających się negocjacji ze stroną rosyjską - dodał minister, cytowany przez agencję BelTA. Mińsk kupował dotychczas gaz w Rosji wyłącznie na bazie kontraktów długoterminowych, którym towarzyszyły długie negocjacje na najwyższym szczeblu.

Wcześniej Karankiewicz powiedział w parlamencie białoruskim, że ministerstwo energii zaproponowało Gazpromowi obniżenie cen gazu dla Białorusi w 2020 roku. - Obecnie istnieje wyraźna dynamika spadku światowych cen surowców energetycznych, w tym gazu ziemnego - powiedział minister, wyjaśniając, dlaczego ta propozycja jest jego zdaniem uzasadniona.
W czwartek deputowani Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Białorusi ratyfikowali protokół białorusko-rosyjski, podpisany w lutym 2020 roku. Dokument ustala cenę dostaw gazu na Białoruś w 2020 roku na poziomie 127 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

Na początku kwietnia prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział, że w obecnych warunkach cena rosyjskiego gazu powinna być prawie trzy razy niższa niż kontraktowa i powinna wynosić 40-45 zamiast 127 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Białoruś rocznie importuje z Rosji około 20 miliardów metrów sześciennych tego surowca - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE