ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa G20 powoła instytucję monitorującą wdrażanie ustaleń o cięciach wydobycia ropy
09.04.2020r. 15:09

Grupa G20 chce stworzyć grupę ad hoc mającą zapewnić wdrożenie w życie działań na rzecz stabilizacji rynku ropy ustalonych przez grupę OPEC+ i G20 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Grupa dwudziestu największych gospodarek świata ustaliła, że powoła instytucję ad hoc. Będzie ona monitorować wdrażanie ustaleń o ewentualnych cięciach wydobycia ropy i innych rozwiązaniach mających ustabilizować sytuację na rynku doświadczonym kryzysem wartości baryłki. Jej celem będzie informowanie G20, które na podstawie danych z nowej instytucji rozważą podjęcie "dalszych działań korekcyjnych, jeśli będą potrzebne" przez ministrów odpowiedzialnych za energetykę.

Szkic dokumentu w tej sprawie, do którego dotarł Bloomberg, nie wymienia z nazwy cięć wydobycia ropy, do których grupa sygnatariuszy porozumienia naftowego OPEC+ zachęca producentów spoza niej, w tym z G20, jak USA czy Kanada. Środki stabilizujące rynek to także wykup rezerw strategicznych. Stany Zjednoczone poparły cięcia grupy OPEC+, ale same powstrzymują się wciąż od deklaracji, czy do nich dołączą.
Ostateczny dokument może zostać przyjęty na szczycie G20 w Rijadzie 10 kwietnia, dzień po posiedzeniu OPEC+ zaplanowanym na 9 kwietnia w Wiedniu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE