ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Centrum Medyczne w Łańcucie ze wsparciem od PGNiG na walkę z koronawirusem
09.04.2020r. 17:56

PGNiG przekazało Centrum Medycznemu w Łańcucie 1,6 mln zł w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Kwota ta umożliwi zakup niezbędnego wyposażenia do walki z epidemią - m.in. sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. To kolejna inicjatywa Spółki, która aktywnie wspiera rząd i lokalne społeczności w zmaganiach z koronawirusem.

Centrum Medyczne w Łańcucie zostało przekształcone w jednoimienny szpital zakaźny przeznaczony do leczenia pacjentów z całego Podkarpacia chorych na COVID-19. Środki otrzymane od PGNiG zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej w walce z epidemią koronawirusa, a także na leczenie pacjentów z chorobami współistniejącymi przebywającymi w placówce.

"Pomagamy lokalnym społecznościom, znajdującym się w potrzebie. Właśnie tak rozumiemy społeczną rolę PGNiG, której wyrazem jest hasło "Jesteśmy blisko Ciebie". To także wyraz naszej wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, będących na pierwszej linii frontu walki z epidemią" - mówi Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.
"Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i spółki z naszej Grupy Kapitałowej. W ramach naszego Ośrodka Kopalń Łańcut funkcjonują kopalnie gazu, ropy naftowej, a także podziemny magazyn gazu w Husowie" - dodaje.Środki otrzymane przez Centrum Medyczne w Łańcucie zostaną przeznaczone m.in. na kombinezony ochronne, maseczki, pompy infuzyjne oraz łóżka szpitalne. Pomoc została przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
To kolejna inicjatywa PGNiG na rzecz walki z trwającą epidemią. Dotychczas spółka w sumie przeznaczyła ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali w zwalczaniu koronawirusa.PGNiG oferuje także aktywne wsparcie dla innych strategicznych instytucji takich, jak Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownicy spółki PGNiG Obrót Detaliczny wspierają tamtejszą infolinię i pomagają tysiącom Polaków, udzielając im porad. W ostatnim czasie PGNiG razem z Polskim Związkiem Głuchych uruchomiły także wideoinfolinię dla osób głuchych, potrzebujących informacji na temat koronawirusa. Działa ona przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby zapewnić stały dostęp do wsparcia i pomocy.
PGNiG , PGNiG SA

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE