ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ponad 200 nowych szkół zgłosiło się do Drużyny Energii
21.04.2020r. 14:09

Drużyna Energii w czasie pandemii nie zwalnia tempa. Szkoły z całej Polski nadesłały aż 227 zgłoszeń. Jury wyłoni teraz 100 nowych placówek, które powiększy grono szkół będących w projekcie od 2018 i 2019 roku. W ramach 3. edycji akcji szkoły będą rywalizować o atrakcyjne nagrody od Grupy Energa. Celem Drużyny Energii jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do ruchu, a pomagają w tym mistrzowie polskiego sportu.

Na zaproszenie do Drużyny Energii odpowiedziały placówki z całej Polski. Zgłoszenia napływały z dużych miast m.in. Olsztyna czy Warszawy oraz mniejszych miejscowości, takich jak Korzeniowo, Piwniczna Zdrój, Gać, Mszalnica, Nowe Łubki czy Mniszek. Najwięcej chętnych do udziału w projekcie odnotowano ze szkół z województwa wielkopolskiego (27 szkół), mazowieckiego (26 szkół) i śląskiego (25 szkół).

Warunkiem przystąpienia do konkursu było przesłanie filmu, w którym uczniowie mieli za zadanie pokazać sportowy charakter swojej szkoły. Mimo pandemii i ograniczenia zajęć stacjonarnych, nauczyciele potrafili zaangażować młodzież do ćwiczeń i nagrywania materiałów wideo w swoich domach. Nagrane smartfonami filmy służyły następnie pedagogom do zmontowania filmu zgłoszeniowego. Z uwagi na panującą sytuację jury dopuściło możliwość użycia materiałów archiwalnych. Mimo to większość placówek przygotowała nowe filmy, pokazujące, że mimo ograniczeń można ćwiczyć w domu i wraz z rówieśnikami wykazać sportowego ducha swojej szkoły.

- Dziękujemy za wszystkie przesłane filmy. Są one żywym dowodem na to, że w czasie pandemii uczniowie, rodzice i nauczyciele nie zapominają o aktywności fizycznej i chętnie ćwiczą w domach - mówi Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - Teraz przed nami trudne zadanie, gdyż z 227 ciekawych propozycji musimy wybrać te najlepsze. A poziom rywalizacji jest naprawdę wyrównany. W oczekiwaniu na werdykt zachęcamy wszystkich, by nadal korzystali z lekcji WF-u online, które nasi ambasadorzy przygotowali na stronie DruzynaEnergii.pl - dodaje.

Jury wybierze 100 szkół

Co dalej będzie działo się w projekcie? Wszystkie zgłoszenia zostaną zweryfikowane formalnie, następnie jury konkursu oceni kreatywność filmów i zakwalifikuje do kolejnego etapu 100 szkół, których wideo otrzyma najwyższe oceny. Wszystkie 100 placówek otrzyma zestawy 40 strojów sportowych dla uczniów i dresy dla nauczycieli.

Ogłoszenie wyników rekrutacji i start sportowej rywalizacji nastąpi 4 maja. Na tym etapie do Drużyny Energii będą mogli ponownie dołączyć uczestnicy poprzednich edycji, dzięki czemu we współzawodnictwie weźmie udział jeszcze więcej drużyn. Uczniowie z zakwalifikowanych szkół będą mieli za zadanie wykonywać ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów w 5 dyscyplinach sportowych. Nagrania każdego z uczniów trafią do nauczyciela WF-u, który złoży sprawozdanie z realizacji zadania przez szkołę. Im większy procent wszystkich uczniów z klas 6-8 nagra filmy, tym większa szansa na wygraną.

Lekcje WF-u z gwiazdami sportu

Rywalizacja w 5 dyscyplinach będzie trwać równolegle, a harmonogram będzie dostosowany do aktualnej sytuacji epidemicznej. Na drużyny, które zanotują najwyższą frekwencję i będą najlepiej wykonywały różnorodne zadania sportowe przygotowane przez ambasadorów akcji, czekają prezenty i nagrody indywidualne. W pięciu najlepiej ocenianych szkołach lekcje WF-u poprowadzą utytułowani sportowcy. To m.in. mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba, reprezentant Polski w koszykówce Adam Hrycaniuk, były reprezentant Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu Przemysław Świercz czy wicemistrz Europy OCR Ninja Track Jakub Zawistowski.

Dodatkowo, szkolne reprezentacje wezmą udział w Wielkim Finale akcji na Stadionie Energa Gdańsk. Będzie czekało tu mnóstwo atrakcji, nie tylko tych sportowych!
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE