ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

W trakcie epidemii o bezpieczeństwo dbajmy również w sieci
22.04.2020r. 10:25

Energa Obrót uczula swoich klientów, aby korzystając z możliwości załatwienia swoich spraw przez internet zadbali również o bezpieczeństwo.

W trakcie epidemii COVID-19 wiele aspektów codziennego życia przeniosło się do świata wirtualnego. Polacy częściej korzystają ze sklepów internetowych, możliwości zamówienia jedzenia przez mobilną aplikację czy załatwienia spraw urzędowych bądź klienckich za pośrednictwem elektronicznych platform obsługi. Pozwala to ograniczyć wychodzenie z domu i zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem.

Trzeba też jednak pamiętać, że w sieci jesteśmy narażeni na inne niebezpieczeństwa, np. zainfekowanie naszych urządzeń (stacjonarnych i mobilnych) złośliwym oprogramowaniem czy wykradzenie danych logowania do wykorzystywanych przez nas portali. Dlatego też Energa Obrót, oferującą możliwość kontaktu i załatwienia swoich spraw m.in. za pośrednictwem cyfrowych platform obsługi klienta, przypomina, abyśmy w tym trudnym czasie nie zapominali o własnym bezpieczeństwie w sieci.

Jak bezpiecznie poruszać się w sieci?

Korzystając z internetowych usług firm, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim ważne jest posiadanie aktualizowanego na bieżąco programu antywirusowego i nie korzystanie z publicznych sieci wi-fi np. w momencie logowania się do bankowości internetowej. Istotne jest również m.in. uważne czytanie otrzymywanych maili (w tym weryfikowanie ich nagłówków i adresów nadawcy) czy dokładne sprawdzanie adresów stron www, z których chce się skorzystać. Często znajdują się w nich mniejsze lub większe nieprawidłowości - czasami drobne literówki, a czasami np. zupełnie niewłaściwe adresy e-mail - które powinny wzbudzić czujność klientów.

Energa Obrót wspólnie z CERT Energa opracowała specjalny zestaw porad na temat tego, jak każdy może dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie. Znaleźć go można na stronie spółki.

Mocne hasło, bezpieczne dane

Istotne jest też to, aby dostępu do naszych internetowych kont i profili chroniły dobrze skonstruowane, a przede wszystkim odpowiednio często zmieniane hasła. Wiele osób popełnia podstawowy błąd, stosując jedno hasło do wielu różnych platform - tym samym wykradzenie danych z jednej otwiera złodziejom dostęp do wszystkich pozostałych. Należy też unikać zapisywania haseł w przeglądarkach internetowych - istnieje specjalne złośliwe oprogramowanie dedykowane ściśle wykradaniu tego typu informacji. Zawsze warto też korzystać z opcji dwuskładnikowego uwierzytelniania, jeśli dana platforma daje taką możliwość - logowanie się z użyciem nie tylko hasła, ale też np. kodu wysyłanego w wiadomości SMS na wybrany numer telefonu może wydawać się mozolną procedurą, ale dzięki niej nasze bezpieczeństwo w sieci wyraźnie wzrasta. Pomocne może być również korzystanie ze sprawdzonego i polecanego na rynku oprogramowania do zarządzania hasłami. Menedżery haseł są pomocne, gdy np. potrzebujemy zapamiętać dużą ilość skomplikowanych haseł.

Co jeszcze należy wiedzieć o bezpiecznych hasłach internetowych? Na to pytanie odpowiada kolejny poradnik przygotowany i udostępniony przez Energę Obrót.

Czujni, odpowiedzialni, bezpieczni

Przestrzeganie zasad, jakie można znaleźć w poradnikach Energi Obrotu, pozwoli nie tylko bezpiecznie korzystać z oferowanych przez spółkę elektronicznych platform obsługi klienta - eBOK i Energa24. Może też ustrzec np. przed włamaniem na internetowe konto bankowe i utratą zebranych tam środków.

Nie trzeba bać się korzystania z technologii, która szczególnie teraz dowodzi swojej przydatności, ale należy pozostać przy tym czujnym i odpowiedzialnym, a dzięki temu - bezpiecznym.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE