ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nie daj się oszukać w sieci - kampania edukacyjna Grupy Tauron
24.04.2020r. 13:20

Oszuści nie śpią podczas pandemii koronawirusa. Szczególnie aktywni są w internecie. Eksperci zajmujący się serwisem Mój Tauron radzą, jak nie dać się okraść przez internet.

Bazą kampanii jest darmowy e-book "Miej bezpieczeństWWWo pod kontrolą i nie daj się oszukać w sieci". Poradnik, który można pobrać w serwisie obsługowym Mój Tauron, zawiera najważniejsze informacje nie tylko na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Znajdują się w nim również porady dotyczące zachowania ostrożności podczas rozmów telefonicznych, czy informacje o zasadach prawidłowego wykorzystywania urządzeń USB.

- Dbamy o to, by klienci, którzy korzystają z naszych usług, zawsze czuli się bezpiecznie i komfortowo - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Ruszamy z akcją edukacyjną, ponieważ w czasie pandemii zwiększyła się aktywność internetowych oszustów, którzy próbują wyłudzać - również od naszych klientów - dane osobowe, pieniądze czy dostęp do informacji zapisanych w komputerze - wyjaśnia prezes Taurona.

Trzy ważne zasady

Eksperci Taurona przypominają o najważniejszych zasadach korzystania z sieci w kampanii edukacyjnej.

Po pierwsze należy używać tzw. silnego hasła. Powinno ono zawierać co najmniej 10 różnorodnych znaków, czyli składać się z kombinacji dużych i małych liter oraz cyfr. Taka zasada obowiązuje wszystkich użytkowników serwisu Mój Tauron - dla zachowania bezpieczeństwa w sieci. O tej zasadzie warto też pamiętać w przypadku tworzenia haseł dostępu do innych serwisów, programów oraz przy logowaniu się do komputera.

Po drugie, warto unikać łatwych do zgadnięcia lub odszyfrowania haseł. Zdaniem ekspertów Taurona złym hasłem będzie na przykład kombinacja składająca się z naszego imienia i roku urodzenia. Potencjalny oszust może wykorzystać taką wiedzę, by dostać się do naszego konta.

Po trzecie, należy dokładnie sprawdzać nadawców wiadomości e-mail czy SMS-ów. Cyberoszuści podszywają się pod znane instytucje czy firmy, m.in. pod Tauron i wyłudzają od klientów dane osobowe, pieniądze, a także dostęp do informacji zapisanych w komputerze. Trzeba więc dokładnie sprawdzać zarówno adres nadawcy, jak i uważać na załączone linki.

- W ramach akcji edukacyjnej o bezpiecznym korzystaniu z internetu zaplanowaliśmy również cykl artykułów poradnikowych w prasie lokalnej i kampanię w mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że akcja edukacyjna, w której postawiliśmy na przystępny język i szeroki zasięg oddziaływania, dotrze do jak największej ilości internautów, a zwłaszcza do seniorów, którzy coraz chętniej poruszają się w świecie internetu - podsumowuje Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE