ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Majówka z MegaMocą Taurona
30.04.2020r. 09:51

Przed nami wyjątkowa majówka, bo w czasie pandemii z koronawirusem. Tauron zachęca, by spędzić ten czas odpowiedzialnie. Wybierającym się na spacer firma rozda jednorazowe maseczki. W czwartek w okolicach najpopularniejszych parków na Śląsku, w Małopolsce i Dolnym Śląsku pojawią się elektryczne samochody w kolorze magentowym z maseczkami. Inicjatywa odbędzie się w ramach akcji Majówka z MegaMocą.

- Od początku jesteśmy zaangażowani w działania, których celem jest minimalizacja wpływu pandemii na nasze życie społeczne i gospodarcze. Tym razem zachęcamy do bezpiecznej majówki, naszymi magentowymi samochodami elektrycznymi we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach rozwieziemy tysiące maseczek, aby zachęcić spacerujących do bezpiecznego spędzania czasu - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Przechodnie będą mogli otrzymać maseczki w następujących lokalizacjach: w Katowicach, przy Alei Żyrafy w Parku Śląskim, w Krakowie, przy ul. Lema 7 (Tauron Arena Kraków tuż obok Parku Lotników Polskich) i we Wrocławiu, na Placu Teatralnym 4 (obok Parku Staromiejskiego).

Akcja odbędzie się między godz. 12 a 14 lub do wyczerpania zapasów maseczek. Mieszkańcy powinni szukać znaku rozpoznawczego - magentowych samochodów z logiem Taurona. Maseczki będą rozdawane z uwzględnieniem wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa.

To nie pierwsza tego typu akcja marki. Pracownicy Taurona, w ramach wolontariatu pracowniczego, uszyli już 1000 maseczek wielokrotnego użytku. Trafiły one do ich kolegów z różnych spółek, którzy na co dzień nie mogą świadczyć pracy w trybie zdalnym - górników, pracowników elektrowni czy elektrociepłowni.

Maski służą im w trakcie codziennej drogi do i z pracy. To właśnie dzięki nim Tauron nieprzerwanie może dostarczać do domów energię elektryczną, ciepło i gaz. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, firma wdrożyła specjalne procedury. Pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej, dodatkowo przy wejściu do zakładów mierzona jest temperatura, wprowadzony został także podział na ściśle określone zespoły, bez możliwości rotacji załogi.

Domowa edukacja z Tauronem

Tauron włączył się w walkę z koronawirusem, nie tylko wspierając służbę zdrowia, ale również działając na rzecz edukacji zdalnej. W marcu został uruchomiony kanał edukacyjny youtube.com/TauronTV, gdzie można znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży opowiadające o tym jak powstaje prąd i jak bezpiecznie się z nim obchodzić.

Z materiałów tam udostępnionych skorzystało ponad 17 tys. nauczycieli. Nauczyciele w czasie epidemii chętnie korzystają również z gotowych scenariuszy lekcji i innych materiałów znajdujących się na platformie edukacyjnej spółki Tauron Dystrybucja edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

Dzieciom z Małopolski, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej, Tauron umożliwił z kolei zakup komputerów, aby ułatwić naukę zdalną. Bony na zakup komputerów i laptopów trafią do kilkudziesięciu potrzebujących dzieci poprzez Fundację TAURON. Otrzymają je m.in. dzieci, które ich najbardziej potrzebują w tym z niepełnosprawnościami i różnego rodzaju chorobami. Inicjatywa jest realizowana w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE