ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przeciwnicy energetyki węglowej zarzucają niemieckiemu ubezpieczycielowi wspieranie projektów w Polsce
07.05.2020r. 14:22

Fundacja "Rozwój Tak - Odkrywki Nie" zarzuca niemieckiemu ubezpieczycielowi Talanx, że ubezpiecza elektrownię Ostrołęka C i zamierza nadal ubezpieczać polski węgiel, mimo że grupa Talanx ogranicza zaangażowanie w taką działalność.

Jak podała Fundacja, podczas czwartkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Talanxa, do której należą działające w Polsce Warta i HDI, zarząd spółki potwierdził, że podpisał jeden kontrakt na ubezpieczenie nowej elektrowni lub kopalni węglowej i stało się to po wejściu w życie nowej polityki w kwietniu 2019 r.

Według fundacji, "na ponad 95 proc., chodzi o budowę elektrowni Ostrołęka C".

Jak przypomniała fundacja, Grupa Talanx opublikowała po raz pierwszy ograniczenia w działalności związanej z węglem rok temu. Ogłosiła, że "ze skutkiem natychmiastowym zasadniczo nie będzie ubezpieczać żadnego ryzyka w związku z nowo planowanymi elektrowniami węglowymi i kopalniami", ale dopuszcza wyjątki dla "krajów, w których udział węgla w koszyku energetycznym jest szczególnie wysoki i nie ma wystarczającego dostępu do alternatywnych źródeł energii ".
Fundacja twierdzi też, że na dorocznym walnym zgromadzeniu w 2019 r. Talanx wyjaśnił, że wyjątki te dotyczą również Polski. Jak jednocześnie zauważa, firma przyznała się, że odrzuciła wnioski o ubezpieczenie 50 nowych elektrowni i kopalni węglowych w oparciu o politykę z kwietnia 2019 roku. Oprócz jednego projektu w Polsce, drugi ubezpieczony przez Talanxa projekt znajduje się w Ameryce Południowej.

Jak przypomina "Rozwój Tak - Odkrywki Nie", Warta, oprócz Ostrołęki C, jest zaangażowana między innymi w ubezpieczenie dwóch nowych bloków węglowych elektrowni w Opolu oraz elektrowni węglowych Tauron.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: toto 08.05.2020r. 13:32
Kłamczuszki z Talanxa zdemaskowani przez polską Fundację no,no.. szacunek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE