ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron zmienia rzeczywistość dzieci z pogórniczych terenów
15.05.2020r. 10:22

Tauron we współpracy z Domem Aniołów Stróżów stworzył "Przedszkolandię" - wirtualną przestrzeń, w której wszystkie dzieci czują się bezpiecznie.

"Tauronkowa Przedszkolandia" to nowy projekt Grupy TAURON i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów z Katowic. Choć owocna współpraca tych podmiotów trwa już od 2018 roku, pandemia koronawirusa zmusiła stowarzyszenie do zmiany sposobu niesienia pomocy. Trudna sytuacja rodzinna w połączeniu z izolacją, doprowadziły do pogłębienia domowych problemów jego podopiecznych.

- Wspieranie lokalnych społeczności od zawsze znajduje się na liście naszych priorytetów. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy połączyć siły z Domem Aniołów Stróżów. Cel jest tym szczytniejszy, że adresatem naszej pomocy są dzieci, a to właśnie je powinniśmy otaczać szczególną troską - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Teraz praca stowarzyszenia w całości przeniosła się do Internetu, gdzie pedagodzy i psycholodzy przygotowali specjalną ofertę codziennych zajęć. Uruchomiona została także telefoniczna linia wsparcia. Dzięki niej pracownicy Domu Aniołów Stróżów mogą być z rodzinami w stałym kontakcie, udzielając im pomocy, a także inspirując do spędzania czasu z dziećmi w wartościowy sposób.

- W miarę wprowadzania kolejnych obostrzeń, dotyczących przemieszczania się, sytuacja w rodzinach dzieci się pogarszała. Pojawiały się problemy z alkoholem czy zagrożenie przemocą. Nie mogliśmy zostawić podopiecznych, stąd pomysł na niesienie pomocy online - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Projekt "Tauronkowa Przedszkolandia" skierowany jest do najmłodszych podopiecznych i ich rodziców. W ramach "Przedszkolandii" codziennie organizowane są inne zajęcia, np. misja czysta kuchnia i pyszne przysmaki, która obejmuje warsztaty kulinarne i plastyczne, a także zajęcia sportowe. Dzieci otrzymają również wyprawki z materiałami do zajęć oraz motywujące je do pracy nagrody od Taurona.

W ramach projektu podopiecznym została również zapewniona dodatkowa pomoc pedagogiczna i psychologiczna. Dzięki "Przedszkolandii" maluchy spędzają czas w atrakcyjny i rozwijający sposób, a rodzicom łatwiej jest się odnaleźć w realiach kwarantanny społecznej.

"Tauronkowa Przedszkolandia" to niejedyna prospołeczna inicjatywa marki w ostatnim czasie. Na początku maja menedżerowie Taurona przekazali część swoich wypłat na zakup 40 tys. maseczek jednorazowych, które trafiły do szpitali w województwie śląskim. Z kolei pod koniec kwietnia Tauron ufundował dzieciom w trudnej sytuacji materialnej laptopy, które pozwolą im na zdalną edukację w domach. Na początku walki z epidemią Spółka przekazała też 1,5 mln zł, na rzecz wsparcia placówek medycznych.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE