ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Kwieciński: PGNiG nie wyklucza przynajmniej jednej akwizycji w 2020 roku
18.05.2020r. 13:02

PGNiG analizuje wszelkie dostępne akwizycje na polskim rynku i nie wyklucza, że przynajmniej do jednej transakcji dojdzie jeszcze w 2020 roku - poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Podtrzymał, że najbardziej interesującym obszarem dla gazowej spółki jest ciepłownictwo.

"Przeglądamy cały portfel naszych inwestycji w każdym segmencie, ale to co nas bardzo interesuje to sektor ciepłownictwa. Jesteśmy już tam obecni, nasza spółka PGNIG Termika jest drugim pod względem wielkości operatorem w kraju, ale uważamy, że przyszłość ciepłownictwa będzie polegała na przerzucaniu się z węgla na gaz, a to predysponuje naszą spółkę do tego, żeby być obecnym na tym rynku" - powiedział w kanale internetowym Parkiet.tv prezes PGNiG.

"Zakładamy, że na rynku ciepłownictwa będzie następowała w najbliższych latach konsolidacja, ten rynek jest obecnie bardzo silnie rozproszony. Chcemy być na tym rynku silniej obecni i będziemy zainteresowani różnymi akwizycjami, większymi i mniejszymi" - dodał.

Jerzy Kwieciński nie wyklucza, że taka transakcja już w tym roku nastąpi.

"Może nawet więcej niż jedna. Wszystko zależy od procedur, bo każdej takiej inwestycji przyglądamy się bardzo uważnie, analizujemy ją pod kątem rynkowym i ekonomicznym" - powiedział.

Kwieciński był również pytany o możliwość zakupu przez PGNiG większej grupy energetycznej, na wzór niedawnego przejęcia przez PKN Orlen Energi.

"Analizujemy wszystko, co jest możliwe na rynku, jeśli tego typu przejęcie będzie miało rację bytu dla naszej spółki, to na pewno w takie inwestycje wejdziemy. Nie wykluczam takiej opcji" - powiedział.
Pytany, czy w grę wchodzi kolejne dokapitalizowanie przez PGNIG spółki Polska Grupa Górnicza, odpowiedział:

"Wypełniamy tam swoją rolę inwestora, ale PGNiG nie jest spółką, która specjalizuje się w węglu i w spółkach opierających swoją działalność o węgiel. Są na polskim rynku spółki, które znacznie lepiej od nas znają ten sektor".

Prezes poinformował, że w lipcu zarząd będzie miał przygotowany dokument z aktualizacją strategii dla grupy PGNiG, ale później będzie jeszcze trwał etap jego zatwierdzania.

"Naszym celem jest, żeby aktualizacja strategii przeszła przez wszystkie procedury i została przyjęta przez nasze organy do końca tego roku" - powiedział.

Podtrzymał wcześniejsze deklaracje, że w aktualizacji strategii zarząd chce ująć wejście PGNiG m.in. w obszar biogazu, a także w odnawialne źródła energii.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE