ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwolennicy elektrowni jądrowej w Polsce piszą do decydentów
20.05.2020r. 09:20

Obywatelski Ruchu na rzecz Energetyki Jądrowej zbiera podpisy pod listem otwartym, który ma trafić do prezydenta, premiera, prezesa PIS, marszałków Sejmu i Senatu oraz prezesa PGE. List wzywa decydentów do podjęcie wiążącej decyzji dotyczącej wdrożenia w Polsce energetyki jądrowej i doprowadzenie do jak najszybszej jej budowy.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 16 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Wydma Lubiatowska 20.05.2020r. 12:54
Drodzy zwolennicy Atomu w Polsce i Pan Panie Lipka !
Zacznijmy od cytatu:"Autorzy listu podkreślają, że budowa elektrowni jądrowych, w obecnie rozważanych modelach finansowania, w przeciwieństwie do innych rodzajów energetyki,wymaga tylko niewielkiego wsparcia z budżetu państwa."
Przepraszamy za dość oczywiste pytanie: Czy ktokolwiek w Polsce widział jakiś sensowny model finansowania elektrowni jądrowej w Naszym Pięknym Kraju? Prosimy o informacje ze strony Internautów! Przypominamy, że koszt 2x EPR to ponad 100 mld PLN. Przypominamy jednocześnie, że modele proponowane przez NCBJ (prof. Strupczewski) są obarczone zasadniczym błędem związanym z fałszywą definicją LCOE, powielaną przez prawie wszystkich "ekspertów" (analityków energii ) na całym świecie. W tym aspekcie podejmowanie jakiejkolwiek decyzji w tym aspekcie jest wysoce nieodpowiedzialne i naraża polskiego podatnika na grę losową związaną z ruiną graczy.
Kierowanie listów, czy petycji do ośrodków decyzyjnych jest działalnością szkodliwą, ponieważ jest pozbawiona koniecznej bazy ekonomicznej. To czystej wody populizm! Mamy nadzieję, że odpowiednie ośrodki państwowe nie zostawią tego listu (petycji) bez adekwatnej odpowiedzi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hmm 20.05.2020r. 14:13
Moglbym prosic o wyjasnienie o co chodzi z "fałszywą definicją LCOE powielaną przez ekspertów na całym świecie"?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 21.05.2020r. 13:18
Proszę przeczytać:https://www.scribd.com/document/448443331/Klopoty-z-LCOE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 20.05.2020r. 16:20
Co nas obchodzi LCOE! Koreańczycy podali koszty dwóch bloków APR po 1400 MW mocy, na 20 mld zł, jako cena wyjsciowa do negocjacji, bo są jeszcze konkurenci n Chińczycy, Japończycy. Czas budowy jednego bloku 5 lat. W tyle czasu wybudowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gdzie jest okres bezproduktywnego RAMADANU. Jeśli EPR za drogie, to nie musimy wybierać tej technologii. Ale z tego co wiem Francuzi nie ujawnili jeszcze ceny, najpierw musi odbyć sie przetarg. Zapewne już wiedzą, ile zaproponowali Koreńczycy. Pieniądze nie z budżetu, bo są dwie zasadniczo metody finansowania. Fiński model czyli pieniądze wykładają najbardziej energochłonne firmy w kraju zainteresowane kupnem energii potem po kosztach własnych, a druga metoda kredyt zaciągnięty na budowę z gwarancją rządu oprocentowany 3% rocznie. Zresztą po skończeniu budowy tamten kredyt spłaca się zaciagnieciem nowego, na lepszych warunkach, bo mniejsze ryzyko gdy elektrownia już stoi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 21.05.2020r. 10:35
Koreańczycy podali koszt jednego reaktora i to w formie Overnight. Panie Lipka, Pan oczywiście nie ma o tym zielonego pojęcia. To są ceny normalne w Europie !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kosmas 20.05.2020r. 17:06
brzmi jak ruch antyszczepionkowy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE