ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA nie przestają rosnąć, surowiec drożeje szóstą sesję z rzędu
21.05.2020r. 07:37

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw nie przestają rosnąć - surowiec drożeje już 6. sesję. To najdłuższa taka seria wzrostu cen ropy od lutego 2019 r. - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 33,93 USD, po zwyżce ceny o 1,31 proc.

Ropa Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 36,27 USD za baryłkę, wyżej o 1,45 proc.

Sentyment na rynku wsparły najnowsze dane o amerykańskich zapasach paliw.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 4,98 mln baryłek, czyli o 0,94 proc. do 526,49 mln baryłek. Tymczasem rynek oczekiwał ich wzrostu o 2,15 mln baryłek.

Rekordowy spadek zapasów ropy zanotowano w Cushing, punkcie składowania surowca. Zapasy ropy spadły tam w ubiegłym tygodniu o 8,9 proc., czyli rekordowe 5,587 mln baryłek.
Stany Zjednoczone po raz pierwszy od lutego 2020 stały się importerem netto ropy naftowej. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że eksport amerykańskiej ropy spadał szybciej niż jej import, ponieważ światowe rynki wciąż wychodzą z kryzysu po wybuchu pandemii kornawirusa.

"Na rynkach jest coraz większy optymizm, że popyt na ropę będzie nadal rosnąć, co teraz mocno odbija się na cenach surowca" - mówi Edward Moya, starszy analityk rynku w OANDA.

"WTI może być wyceniana w przedziale 25-35 USD za baryłkę w ciągu najbliższych 2 miesięcy" - dodaje.

Tymczasem amerykańskie zapasy benzyny niespodziewanie wzrosły w ub. tygodniu o 2,83 mln baryłek, czyli o 1,12 proc. do 255,724 mln baryłek - wynika z najnowszego raportu DoE. Dla rynków jest to sygnał, że amerykańska gospodarka nadal jest słaba z powodu trwającej epidemii koronawiusa. Na zakończenie poprzedniej sesji WTI w Nowym Jorku zdrożała o 4,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE