ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amazon ogłosił pięć nowych projektów OZE
21.05.2020r. 13:04

Amazon ogłosił pięć nowych projektów wykorzystania energii słonecznej na skalę przemysłową o łącznej mocy 615 MW, w Chinach, Australii i w USA. Wśród tych projektów znalazło się pierwsze przedsięwzięcie Amazona dotyczące energii odnawialnej w Chinach. Koncern zobowiązał się do osiągnięcia 80-procentowego udziału energii odnawialnej do 2024 r. i 100 proc. do roku 2030 r.

Pierwszy z projektów dotyczy spółki Amazon w Chinach, gdzie w Shandong ma powstać fama fotowoltaiczna o mocy 100 MW. Roczna produkcja z tego źródła ma wynieść 128 GWh.

Drugie przedsięwzięcie spółki Amazon powstaje w Australii i obejmuje instalację opartą na energii słonecznej o mocy 105 MW budowaną w Nowej Południowej Walii., która ma dostarczać 250 GWh energii elektrycznej rocznie.

Najnowsze przedsięwzięcia w zakresie energii ze źródeł odnawialnych realizowane przez Amazon w USA obejmują dwie instalacje oparte na energii słonecznej w Ohio, o mocy 200 MW i 80 MW. Dodatkowo, kolejną instalację fotowoltaiczną o mocy 130 MW w Wirginii.
Wszystkie pięć nowych instalacji OZE spółki Amazon o łącznej mocy 615 MW ma dostarczać ok. 1,2 TWh energii elektrycznej na potrzeby spółki i centrów danych Amazon Web Services.

Jak dotąd Amazon ogłosił realizację 31 przedsięwzięć budowy instalacji słonecznych i wiatrowych na skalę przemysłową oraz zabudowę instalacjami PV 60 dachów na swoich centrach logistycznych. Łączna moc wszystkich instalacji OZE Amazona ma przekroczyć 2,9 GW, a ich roczna produkcja ma sięgać 7,6 TWh.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE